طراحی سایت رسپانسیو چیست؟

3

Responsive Web Design

امروزه با توجه به فراگیر شدن استفاده از اسمارتفون ها و تبلت ها ، یکی از دغدغه های طراحان سایت ، ایجاد سایتی است که به راحتی در تمامی دستگاه ها قابل نمایش باشد.

آیا تا به حال برای شما پیش آمده است که هنگام مرور وب سایتی به وسیله ی تلفن همراهتان، به خوبی قادر به مرور صفحات نباشید و نوشته ها و عکس ها درست در جای خود نباشند؟

این یعنی امتیاز منفی برای وب سایت!

 

responsive web design

responsive web design

 

 

طراحی سایت رسپانسیو به شما کمک میکند ، تا سایت شما بر روی تمامی دستگاه ها ، با هر سایزی قابل نمایش باشد (دسکتاب ، تبلت ، موبایل)

طراحی سایت رسپانسیو

طراحی سایت رسپانسیو

 

طراحی سایت رسپانسیو چیست؟

طراحی رسپانسیو به فرآیند استفاده از CSS و JAVASCRIPT میگویند بطوری که بتوانید ، محتویات سایت خود را متناسب با سایز صفحه نمایش تغییر اندازه ، جابه جا و یا حتی تغییر حالت بدهید، بطوری که ظاهر سایت شما بهم نریزد و بصورت مطلوب نمایش پیدا کند.

ریسپانسیو یعنی وب سایت شما به هر دستگاهی به شکل مناسب پاسخ دهد. در واقع طراحی وب ریسپانسیو، روشی است که نشان می دهد طراحی و توسعه باید به رفتار و محیط کاربر بر اساس اندازه صفحه، پلت فرم و جهت گیری پاسخ دهد

خودتان رسپانسیو طراحی کنید!

یک روش برای طراحی بصورت رسپانسیو این است که خودتان دست بکار شوید. به این صورت که باید سایز صفحه نمایش کاربر را در نظر بگیرید و با توجه به آن المنتهایی که در صفحه وب خود استفاده میکنید از استایل های متفاوتی در دستگاه های مختلف ارث بری کنند.

با فریمورک های آماده رسپانسیو طراحی کنید!

خوشبختانه کار شما برای طراحی سایت رسپانسیو بسیار راحت شده است ، چون کتابخانه های آماده بسیاری ایجاد شده اند ، تا شما بتوانید به راحتی از آنها استفاده کنید و سایت رسپانسیو زیبایی داشته باشید ، BootStrap و W3 دو کتابخانه معروف و بسیار کاربردی هستند که شما می توانید با استفاده از کلاس های از پیش تعریف شده در این فریمورک ها ، سایتی رسپانسیو داشته باشید.

 

آیا وب سایت شما ریسپانسیو است؟

اشتراک:

3 دیدگاه

  1. با تشکر از مطالب مفید سایت. اطلاعاتی که در رابطه با طراحی سایت میدهید برای افرادی مانند من که از سایت اطلاعاتی ندارند بسیار مفید و آموزنده است.خیلی ممنون