دو جشنواره در اسپانیا

4

یکی از جاذبه های گردشگری در هر شهر و کشوری که میتواند عاملی برای جذب گردشگر باشد، جشنواره ها و فستیوال هاییست که در این مکان ها برگزار میشود. هنگامی که تور اروپا را خریداری میکنید خود را برای دیدن فستیوال های هیجان انگیز آماده کنید.

این جشنواره های مختلف که در فصول مختلف از سال در برخی از کشور ها برگزار میشوند ، برای جذب گردشگر یکی از عوامل بسیار مهم محسوب میشود . امروز به اسپانیا سفر میکنیم و شما را با جذاب ترین های جشنواره در اسپانیا که در این کشور برگزار میشود آشنا کنیم.

اسپانیا کشور فستیوال های هیجان انگیز

چنانچه به اسپانیا سفر کردید، خود را برای جشنواره های مختلفی آماده کنید، جشنواره هایی که عامل جذب گردشگران بسیاری در طول سال به اسپانیا می شود.

با دو جشنواره ی هیجان انگیز در اسپانیا آشنا شوید.

جشنواره پرتاب گوجه فرنگی

این جشنواره ی پرتاب گوجه که همه ساله در آخرین چهارشنبه ی آگوست د اسپانیا برگزار میشود ، جشنواره ی ” نوماتینا ” نام دارد. این جشنواره هر سال در روستای بونیول که در نطدیکی شهر والنسیای اسپانیا است برگزار میشود. مدت برگزاری این جشنواره بسیار کوتاه است و تنها در ساعاتی از صبح برگزار میشود. این رویداد از ساعت ۱۰ صبح، با یک تکه ژامبون، که بالای ستونی بلند و چرب در پلازا دل پوئبلو(Plaza del Pueblo) میدان‌ شهر قرار داده می شود، آغاز میشود.

برای اینکه این جشنواره آغاز شود، لازم است تا یکی از شرکت کنندگان چالاک و پر از هیجان از ستون بلند و چرب بالا رفته و آن تکه ژامبون را بردارد . ضمنا در صورتی که هیچ کس نتواند آنرا به دست آورد جنگ با شلیک توپ های آبی آغاز می شود. زمانی که ژامبون برداشته شد، صدای زنگی به گوش میرسد و در این زمان کامیون هایی که حامل گوجه فرنگی هستند وارد میدان مسابقه میشوند و پرتاب گوجه فرنگی به سوی مردم در خیابان ها آغاز میشود.

جشنواره پرتاب گوجه فرنگی در اسپانیا

جشنواره پرتاب گوجه فرنگی در اسپانیا

جشنواره آرد اسپانیا

اما جشنواره ی دیگری که از جشنواره های سنتی اسپانیا محسوب میشود، جشنواره ی آرد است که این جشنواره همه ساله در 28 دسامبر در منطقه ای در جنوب شرقی این کشور برگزار میشود. طریقه ی برگزاری این جشنواره به این صورت است که اسپانیایی ها لباس نظامی میپوشند و آزد و تخم مرغ به سمت یکدیگر پرتاب میکنند. سالانه افراد زیادی برای شرکت در این جشنواره به اسپانیا سفر میکنند. در این جشنواره هزارا تخم مرغ و صدها کیلو آرد به افراد مختلف پرتاب میشود.

با نگاه کردن به تصاویر این جشنواره درخواهید یافت که صحنه های این جشنواره بیشتر شبیه به میدان جنگ است که گلوله های آن را تخم مرغ ها تشکیل میدهند. افرادی که در این جشن شرکت میکنن با به سر گذاشتن کلاه های جنگی و به چشم گذاشتن عینک های بزرگ، از ورود آرد و تخم مرغ حین پرتاب شدن به چشم ، خودداری میکنند.

جالب است بدانید این جنگ میان گروه های افراد متاهل و مجرد صورت میگیرد.در ابتدا افراد متاهل کنترل شهر را به دست میگیرند و قوانینی را وضع میکنند که همین قوانین سبب بروز تعارضات و جنگ میان این دو گروه میشود. این جشنواره ی پر از هیجان قدیمی است و در حدود 200 سال قدمت دارد. در این میان هم هستند کسانی که تمایل به اردی شدن ندارند، اینگونه افراد میبایست جریمه پرداخت کنند که این جریمه ها به خیریه ها اعطا میشود.

جشنواره آرد و تخم مرغ اسپانیا

جشنواره آرد و تخم مرغ اسپانیا

این ها، تنها دو مورد از جشنواره های متعددی است که در اسپانیا برگزار می شود. شما دوست دارید در کدام جشنواره شرکت کنید.

اشتراک:

4 دیدگاه

  1. خیلی باحاله، من جشنواره گوجه فرنگی و بدم نمیاد امتحان کنم ،به شرطی که با یه تیم مخصوص برم که خود افراد و انتخاب کنم و یه عامله گوجه فرنگی بزنم تو سر و چشمشون 😀

  2. حالا اینا خوبه من این جشنواره گاو بازیشونو چند تا عکس دیدم اصن ریش ریش شدم، از بس صحنه های دلخراش داشت

  3. چه باحال الکی شادن. مام بچه بودیم جشنواره پرتاب نخود و بالشت داشتیم تو بازیامون یادش بخیر. اون موقع فک نمیکردیم این بازیای بچگانه تو دنیا همگانی بشه تو تبدیل به فستیوال و جشنواره بشه???

  4. منم دوست دارم تو جشنواره سیب زمینی بزنم بعضیارو سیب زمینی کنم