مدل جستجو در یوتیوب تغییر کرد

2
یوتیوب که امروزه به منبعی برای دریافت اخبار داغ و تماشای ویدئو از حوادث بزرگ و کوچک تبدیل شده برای جلوگیری از پخش شایعات الگوریتم جستجوی خود را تغییر داد.

این تغییر رویه در نحوه جستجو بعد از حادثه تیر اندازی در لاس وگاس که یک فرد مسلح 58 نفر را کشته بود انجام شده. در این تیراندازی بیش از 500 نفر نیز زخمی شدند.
به نقل از وال استریت ژورنال، یوتیوب موتور جستجوی خود را برای جلوگیری از ترویج فیلم‌های غیر معتبر به روز کرده است و امیدوار است که بتواند دسترسی به نظریه‌های توطئه آمیز، پیام‌های مضر و اطلاعات غلط بر روی این پلتفرم را کاهش دهد.
تغییر جستجو در یوتیوب

تغییر جستجو در یوتیوب

پس از این حادثه فیلم‌هایی که تئوری‌های توطئه را تبلیغ می‌کردند. یا اطلاعاتشان نادرست بود در رنک های بالای جستجوی یوتیوب ظاهر میشدند که این امر موجب گمراهی کاربران میشد. گفته میشود گوگل و فیسبوک هم چنین مشکلی داشتند.
پس از مطلع شدن از این ماجرا، اکنون یوتیوب تغییراتی در نحوه جستجویش اعمال کرده تا فیلم های نادرست را در نتایج نمایش ندهد. این شرکت هنوز چیزی در مورد اینکه چگونه منابع قابل اعتماد را شناسایی میکند نگفته است.
مشکل فوق قبل از رفع به این صورت بود که نتیجه پنجم برای جستجوی تیراندازی لاس وگاس در یوتیوب، یک ویدیو با عنوان «تیراندازی لاس وگاس یک حمله FALSE FLAG بود؛ تیرانداز در طبقه چهارم» بود.
اشتراک:

2 دیدگاه

  1. فاتح هدایت در

    یه کم دیر یادشون افتاده که جلوس ویدئوهای مخرب رو بگیرن، آخه این چه وضعشه، همش خشونت! ترویج خشونت. دیگه کم کم داره به یه چیز عادی تبدیل میشه

  2. کلا اینترنت منبع شایعاته فقط مردم منتظر نشستن یه اتفاق بیفته شایعه سازیو شروع کنن. من که اصلا به اخبار اینترنت اعتماد ندارم