چگونه سایت وردپرسی را سریعتر کنیم؟

0

وردپرس از جمله پلفترمهایی است که میتوان سایت های کوچک و بزرگ را با آن راه اندازی و مدیریت کرد. طراحی سایت با وردپرس ساده است و نیاز به داشتن مهارت خاصی چون برنامه نویسی نیست.

در دنیای سایت ها سرعت عملکرد سایت یکی از فاکتورهای مهم محسوب می شود و اگر به دنبال این هستید که سرعت سایت خود بهبود بخشید مطلب را تا انتها بخوانید.

آپدیت وردپرس

بروزرسانی های ورد پرس هرچند برای رفع باگ ها و افزایش امنیت ضروری است. اما در سرعت وب سایت هم تاثیر زیادی دارد. سیستم وردپرس، پوسته و افزونه ها را همیشه باید بروزرسانی کنید و مطمئن شوید که از آخرین نسخه منتشر شده استفاده می کند.

ساده نگه داشتن پوسته

قالب سایت بر روی سرعت بارگزاری سایت بسیار اثر گذار است. هر چقدر قالب گرافیکی و سنگینی داشته باشیم سرعت سایت کند تر میشود.

حذف افزونه های غیرلازم

از نگه داشتن افزونه های غیر ضروری بپرهیزید. برخی از افزونه ها به دلیل بروز رسانی نشدن و یا کدنویسی نادرست باعث کاهش سرعت سایت و اعمال فشار بر روی سرور سایت می شوند.

plugins-wordpress

plugins-wordpress

برش تصاویر

تصاویر یکی از دلایل اصلی افزایش حجم صفحات سایت هستند، بنابراین مطمئن شوید که تصاویر به هنگام آپلود به سایزهای مورد نیازتان برش داده شوند، در غیراینصورت موجب کندی سایت خواهند شد.

قسمت بندی نوشته ها

نوشته های خود را بیش از اندازه طولانی نکنید. در صورتی که موضوعی که می خواهید منتشر کنید طولانی است، آن را به چند قسمت تقسیم کرده و آنها را در پست هایی جداگانه منتشر کنید.

انتخاب هاست

کیفیت هاستی که برای سایت می گیرد در سرعت سایت موثر خواهد بود، بنابراین اگر شما تمامی موارد را رعایت کرده باشید اما هاست سایت کیفیت مناسبی نداشته باشد، همچنان سرعت سایت آهسته خواهد بود.

مدیریت صفحه اصلی

توصیه می شود صفحه اصلی سایت را تا حد امکان سبک نگه داشته و تنها تعداد اندکی از نوشته ها را در این صفحه داشته باشید.

اشتراک:

نظرات بسته اند