دستبرد هکرهای روسی به اطلاعات NSA

0

یک ماه پیش بود که آمریکایی ها در مورد استفاده سازمانهای دولتی از آنتی ویروس Kaspersky هشدار داده بودند. گویا عدم توجه برخی کارکنان NSA کار دستشان داده است.

به تازگی هکرهای روسی موفق به سرقت اطلاعاتی از سازمان NSA آمریکا شده اند.

براساس گزارشی از Wall Street Journal، هکرهای روسی با پشتیبانی دولت روسیه مقدار زیادی از اطلاعات حیاتی NSA در خصوص شیوه های دفاع سایبری را به سرقت برده اند.

در این گزارش آمده که هکرها موفق به هک NSA نشده اند، بلکه اطلاعات را از سیستم یکی از پیمان کاران سازمان که اطلاعات محرمانه را با خود به خانه برده بود، سرقت کرده اند. این گزارش همچنین به احتمال دخالت Kaspersky، که بر روی سیستم فرد مذکور نصب بوده، اشاره کرده و دخالت این شرکت امنیتی در شناسایی فایل ها را محتمل دانسته است.

هرچند مدارکی بر علیه Kaspersky Lab وجود ندارند. اما این شرکت هم با انتشار بیانیه ای هر گونه همکاری در این زمینه را رد کرده است.

دستبرد هکرهای روسی به اطلاعات NSA

دستبرد هکرهای روسی به اطلاعات NSA

متن بیانیه از قرار زیر است:

Kaspersky هیچ گونه اطلاعات و یا زمینه چینی برای این حمله تدارک ندیده، پس باید این امر را اتهام بی پایه و اساس دیگری دانست. این شرکت هیچ گونه همکاری با دولتی، از جمله دولت روسیه نداشته است و هرگز با افرادی که قصد حمله و سرقت اطلاعات را داشته باشند، همکاری نکرده و نخواهد کرد.

رخنه امنیتی مربوط به سال 2015، شاید یکی از دلایل صدور فرمان عدم استفاده از نرم افزارهای Kaspersky بر روی تمامی سامانه های دولتی بود، که ماه پیش ابلاغ شد.

اطلاعات سرقت شده شامل چگونگی نفوذ NSA به دیگر سازمان ها، کدهای استفاده شده برای این منظور و زمان محافظت کردن از شبکه های خانگی می شود. این گزارش، سرقت مورد نظر را یکی از بزرگ ترین رخنه های اطلاعاتی چند وقت اخیر دانسته است. دولت روسیه و NSA از هرگونه اظهار نظری مبنی بر تایید یا رد این ادعا خودداری کرده اند.

اشتراک:

نظرات بسته اند