ساخت پاورپوینت بعنوان دورکاری

3

یکی از کارهایی که دانشجوها برای کسب درآمد میتوانند انجام دهند ساخت و ارائه پاورپوینت برای تحقیق های دیگر دانشجو ها است. اگر شما آشنایی کامل با ابزار پاورپوینت داشته باشید براحتی میتوانید کسب و کار خانگی خود را راه اندازی کنید. و حتی در بهترین سایت برون سپاری پروژه هم کارپیدا کنید.
شاید برای شما هم پیش آمده باشد که در کنفرانس، نمایشگاه، همایش، جلسه دفاع، ارائه کلاسی و… شرکت کرده باشید و از نزدیک شاهد سخنرانی افرادی باشید که با استفاده از یک سری اطلاعات که از قبل آماده کرده اند و در حال صحبت در مورد موضوع اطلاعات از قبل آماده کرده اند، هستند.

در این جلسات، شما شاهد هستید که هر چقدر مطالب داخل فایل ارائه، دارای انسجام، کیفیت، دقت، گرافیک و… بالاتری باشند، به شما کمک بیشتری خواهد کرد تا بر موضوعی که در آن شرکت کرده اید، مسلط تر شوید.

جالب است که بدانید در ارائه های دانشجویی، علاوه بر فعالیت علمی شما، نمره ای هم به نوع ارائه شما داده می شود. شما با یک ارائه خوب پایان نامه می توانید یک خلاصه 50 تا 80 صفحه ای متناسب با حجم پروژه خود تهیه کنید و کل پایان نامه خود را به صورت تیتروار و خلاصه بیان کنید. تهیه این فایل به شما کمک می کند تا پیوستگی سخنرانی خود را با آوردن نمودارها، تصاویر، جداول و منابع علمی، انسجام بخشید.

انواع پاورپوینت

PowerPoint

PowerPoint

الف) اگر پاورپوینت ساده بخواهید، صرفا مطالب شما در صفحات طراحی می شود و به شما امکان می دهد که با استفاده از نرم افزار پاورپوینت، یک فایل ساده را ارائه دهید. این مورد تنها برای افرادی که دانش آموز هستند، توصیه می شود، چرا که صرفا مطالب برای آنها اهمیت دارد و ساختار و گرافیک ارائه اهمیت چندانی ندارد.

ب) پاورپوینت نیم حرفه ای، این مدل از پاورپوینت به شما و مطالب شما کمک می کند تا مطالب خود را با اصول زبان مورد نظر خود، ارائه دهید. یکی از اصول های مد نظر که در یک فایل ارائه به آن توجه می شود، تعداد کلمات در هر صفحه است. یک صفحه پاورپوینت نباید بیشتر از 50 کلمه داشته باشد و یا بیشتر از دو تصویر یا دو جدول در صفحه داشته باشد! از طرفی در این مدل از طراحی، ساختار پاورپوینت شما صرفا دارای افکت خواهد بود. این نوع از پاورپوینت بیشتر در ارائه کلاسی مورد استفاده قرار می گیرد.

ج) پاورپوینت حرفه ای، این نوع از طراحی علاوه بر اصول یاد شده در مورد «ب» دارای گرافیک، افکت، انیمیشن خواهد بود و از طرفی مطالب شما از نظر ویراستار نگارشی به صورت کامل رعایت می شود. این مدل از پاورپوینت بیشتر در ارائه های پایان نامه و پروژه های تجاری مورد استفاده قرار می گیرد.

نکته مثبت یک ارائه وقتی روشن می شود که علاوه بر تاثیر مثبت موارد ذکر شده، شما از اسلایدهای حرفه ای که در مخاطب تاثیر می گذارد، استفاده کنید. هر چقدر فایل ارائه شما دارای افکت های گرافیکی، تصاویر متناسب با پایان نامه، نمودارهای خوب، انیمیشن هایی که مطالب هر صفحه را تاکید کنند و… باشد، باعث ارتباط بهتر شما با حضار خواهد شد و آنها را تشویق می کند تا با دقت بیشتری به پروژه علمی شما دنبال کند.

اشتراک:

3 دیدگاه

  1. بهترین کار واسه یه دانشجو همین پاورپوینته .چون هم تو محیط دانشگاه کار فراوونه و هم اینکه میشه از خونه انجام داد ساعت خاصی هم نداره

  2. فگر خیلی خوبیه این کار. به نظرم دانشجو باید از همین دوره دانشجویی خودش را برای کار آماده کنه حتی ازکارای کوچیک این چنینی. اگر صبر کنه درسش تمام شه برای وارد بازار کار شدن دچار مشکلات عدیه ای میشه مرسی از ایده ی خوبی که ارائه دادین