در طراحی سایت با وردپرس مراقب بدافزارها باشید!

0

این روزها با رونق خرید آنلاین، تعداد سایتهای فروشگاهی روبه افزایش است. تنها کافی است با حداقل هزینه و طراحی سایت با وردپرس یک فروشگاه اینترنتی ترتیب بدهید.
اما همزمان با رونق سایتهای فروشگاهی و خرید آنلاین، سواستفاده از این سایتها نیز روبه افزایش است. هکرها با طراحی بدافزارها به راحتی می توانند پولهای دیجیتالی شما را سرقت کنند و شما اصلا متوجه نشوید.

بدافزار برای سرقت پول دیجیتالی

بدافزار برای سرقت پول دیجیتالی

یکی از مرسوم ترین شیوه های سرقت پولهای دیجیتالی کاربران اینترنت، گنجاندن کدهای مخرب به طور مخفی در سایتهای فروشگاهی است. هکرها به راحتی با گنجاندن کدهای مخرب می توانند هنگام خرید اینترنتی شما، به اطلاعات پرداخت شما دسترسی پیدا کرده و سر فرصت جیب شما را خالی کنند.

این شیوه ی کلاه برداری و هک همزمان با افزایش ارزش برابری ارزهای دیجیتال در برابر دلار افزایش یافته است و باعث شده هکرها به طراحی بدافزارهای خاص به منظور سرقت این نوع پولها بیشتر روی بیاورند.
در میان واحدهای پولی دیجیتال بیت کوین از همه محبوب‌ تر است که به تازگی ارزش هر واحد از آن به ۶هزار دلار رسیده و رکوردی بی ‌سابقه را به ثبت رسانده است.  اما این تحول به طراحی بی ‌سابقه برخی بدافزارها انجامیده که به ‌طور خاص برای سرقت بیت کوین و دیگر ارزهای دیجیتال قابل استفاده هستند.
کدهای یادشده معمولا به‌ صورت جاوااسکریپت نوشته می‌شوند و بدون اطلاع مدیران سایتها در آنها گنجانده می‌شوند. مشکل یاد شده بیشتر در مورد سایتهایی رخ می‌دهد که امنیت پایینی دارند بنابراین به راحتی قربانی ضعفها و آسیب پذیریهای خود می‌شوند.

در این راستا در ماه اکتبر سال جاری مشخص شد، صدها وب سایت حاوی کدهای مخربی هستند که به اختصار Coin-Hive لقب گرفته اند و از آنها می ‌توان برای سرقت بیت کوین استفاده کرد. در حالی که مدیران برخی از این سایتها خود کدهای یادشده را مخفی کرده بودند، در مورد برخی از این سایتها حمله هکری عامل نفوذ کدهای مخرب بوده است.
بررسیهای انجام شده در آن زمان نشان داد حدود ۱۵۰وب‌ سایت به کد Coin-Hive آلوده شده‌اند. این کد بیشتر در سایتهای هرزه نگاری، به اشتراک‌ گذاری فایل و سایت‌های ویدئویی مخفی شده بود.

در این میان سیستم مدیریت محتوای محبوب وردپرس هم از کدهای مخرب در امان نمانده است. کارشناسان امنیتی هشدار جدی در خصوص طراحی سایت با وردپرس می دهند و مدیران سایتهای وردپرسی را از آلوده شدن به کدهای مخرب برای سرقت بیت کوین و پولهای مشابه هشیار می کنند.
به‌ عنوان مثال شرکت بلیپینگ کامپیوتر از شناسایی تعدادی از پلاگینهای آلوده رایانه ‌ای وردپرس خبر داده که به همین منظور مورد استفاده قرار گرفته ‌اند. از این روی تحولاتی در ممنوعیت استفاده از ارزهای دیجیتال در کشورهایی مانند چین و کره جنوبی صورت گرفته است تا جلوی سرقت پول دیجیتالی گرفته شود.

اشتراک:

نظرات بسته اند