جشنواره بین المللی فیلم آنتالیا

1

اگر این روزها با خرید تور پاییز آنتالیا به این شهر زیبای ساحلی سفر کنید، شانس شرکت در فستیوالی سینمایی را خواهید داشت. از تاریخ 21 اکتبر الی 27 اکتبر پنجاه و چهارمین جشنواره بین المللی فیلم آنتالیا در حال برگزاری است.

جشنواره بین المللی فیلم آنتالیا

جشنواره بین المللی فیلم آنتالیا

جشنواره بین المللی فیلم آنتالیا که پرتقال طلایی به برندگانش اهدا می کند، از اکتبر سال 1964 تاکنون برگزار شده و مهم ترین جشنواره فیلم ترکیه محسوب می شود.
54امین دوره ی جشنواره بین المللی فیلم آنتالیا در 21اکتبر 2017 مصادف با 1آبان با حضور چهره های برجسته ی سینمای جهان در مرکز کنگره آنتالیا افتتاح شد. این جشنواره که محل گردهمایی هنرمندان و دوستداران سینما از سراسر دنیا است با هدف معرفی آنتالیا به عنوان شهری دوستدار سینما آغاز به کار کرده است و تا به امروز توانسته بسیار موفق ظاهر بشود.
در جشنواره ی امسال 13 فیلم از سراسر دنیا به نمایش گذاشته خواهند شد که در این میان 10 فیلم راهی بخش مسابقه می شوند.
در میان فیلمهای خارجی فیلم ایرانی لِرد ساخته ی محمد رسول اف هم حضور دارد. این فیلم در هفتادمین جشنواره ی فیلم کن برنده ی جایزه ی اصلی بخش نوعی نگاه که دومین بخش مهم این جشنواره محسوب می شود، شد.

جشنواره بین المللی فیلم آنتالیا و فیلم لرد

جشنواره بین المللی فیلم آنتالیا و فیلم لرد

اما جشنواره ی امسال شامل 5 بخش مختلف می شود:

بخش مسابقه بین المللی: در این بخش فیلمهایی از سراسر دنیا با حضور کارگردانان و بازیگران برای رقابت با یکدیگر به نمایش گذاشته می شوند.
بخش نمایش فیلم: در این بخش فیلمهای برجسته از سراسر دنیا با حضور عوامل فیلم به نمایش گذاشته می شود که فرصتی برای دیدار بزرگان سینمایی جهان است.
بخش کودکان و خانواده: این بخش به منظور ایجاد یک مخاطب خاص در سینما ایجاد شده است.  این امر چشم انداز کودکان در مورد سینمای جهان را توسعه می دهد و با گسترش دیدگاههای آنها، فرصت ایجاد ارتباط با هنر و سینما را ایجاد می کند.  در این بخش به غیر از نمایش فیلم، کارگاههای آموزشی و گفتگو با مهمانهای ویژه برگزار خواهد شد.
بخش Retrospectives: در این بخش فیلمهای دو کارگران از سینمای ترکیه و جهان نمایش داده می شود.
بخش آشپزی: این بخش از جشنواره بسیار جالب و خاص است. در این بخش چهار فیلم نمایش داده می شود و پس از هر فیلم 4 سرآشپز باید با الهام از فیلم یک غذا برای مخاطبان خود آماده کنند.

اگر این روزهای دل انگیز پاییزی با تور پاییز آنتالیا در این شهر زیبا به سر ببرید می توانید آنتالیا را از جنبه ای به غیر از سواحل زیبای مدیترانه و خرید مشاهده کنید و آن هم جنبه ی سینمایی است!

اشتراک:

۱ دیدگاه

  1. بخش آشپزیش جالبتر از رقابت فیلمهاست من اونو دوست دارم. البته نه واسه پختن و اسه خوردن …