پشتیبانی سایت وردپرس چیست

3

پشتیبانی سایت وردپرس نیاز به صرف وقت و هزینه ی بسیاری دارد.

اگر با دنیای وب و طراحی سایت آشنایی داشته باشید می دانید که در حال حاضر محبوب ترین سیستم مدیریت محتوا در جهان سی ام اسی نیست جز  وردپرس. آمارها نشان می دهد  59 درصد سایتها با این سی ام اس محبوب طراحان وب و  صاحبان کسب و کار طراحی و ارائه شده اند. شاید بتوان یکی از دلایل محبوبیت وردپرس را راحت و بدون درد سر بودن راه اندازی سایت توسط آن دانست.
اما در این میان راه اندازی سایت وردپرسی در وهله ی اول راحت به نظر می رسد اما خوب که دقت کنید پشتیبانی سایت وردپرس نیاز به صرف وقت و هزینه ی بسیار زیادی دارد.

طراحی سایت وردپرسی, پشتیبانی سایت وردپرس

طراحی سایت وردپرسی, پشتیبانی سایت وردپرس

همانطور که می دانید هر خدماتی در دنیا نیاز به پشتیبانی و نگهداری دارد و در این میان پشتیبانی از سایت یک سایت با آن همه اطلاعات و داده را نمی توان نادیده گرفت. در ادامه با پشتیبانی سایت وردپرس شما را بیشتر آشنا می کنیم:

درباره پشتیبانی سایت وردپرسی

هر روزه وب سایتهای وردپرسی بسیاری در سراسر دنیا طراحی و در دنیای وب قرار می گیرند. در این میان برخی از آنها سایتهای جدی و مملو از اطلاعات هستند و برخی هم برای مقاصد دیگری راه اندازی شده اند که خیلی نباید آنها را جدی گرفت. اما وب سایت وردپرسی که با اهداف جدی تر برای یک کسب و کار یا ارائه ی خدماتی خاص طراحی و ارائه می شود قطعا نیاز به پشتیبانی دارد.
پشتبانی سایت وردپرس در مجموع به مجموعه ی اقداماتی گفته می شود که توسط مدیر سایت یا گروه پشتیبانی برای بقای سایت صورت می گیرد.
شما به عنوان یک طراح یا صاحب سایت وقتی یک سایت وردپرسی را طراحی کردید نمی توانید آنرا به امان خدا رها کنید. بلکه این سایت نیاز به یک سری اقداماتی دارد که سایت را سرپا نگه می دارد. به این اقدامات پشتیبانی سایت وردپرس گفته می شود.

پشتیبانی سایت وردپرس

پشتیبانی سایت وردپرس

انواع پشتیبانی سایت وردپرس

اما پشتیبانی سایت به دو دسته ی کلی تقسیم می شود که عبارتند از پشتیبانی فنی و پشتیبانی محتوایی. در این دسته بندی پشتیبانی فنی شامل تمامی مسائل فنی سایت از جمله  رفع مشکلات وب سایت، رفع ایرادات قالب و افزونه ها، افزایش سرعت سایت، بروزسانی فنی و امنیتی وب سایت، بک اپ گرفتن از سایت، سئوی سایت و بسیاری دیگر می شود.
پشتیبانی محتوایی نیز شامل تمامی مسائل محتوایی از جمله  ایجاد مطالب و مقالات جدید، بروز رسانی مطالب قبلی و غیره می شود.

چه کسی پشتیبانی سایت وردپرس را انجام می دهد؟

وقتی سایت توسط طراح سایت طراحی شد، هم خود مدیران سایت می توانند کار پشتیبانی را به عهده بگیرند و هم تیم پشتیبانی سایت وردپرس.
شرکتهای بسیاری هستند که خدمات پشتیبانی سایت را در مقابل دریافت هزینه انجام می دهند. اما اغلب تیم طراحی سایت کار پشتیبانی سایت را هم به عهده می گیرد.
تیم طراحی سایت می تواند بخشی از پشتیبانی سایت را به مدیران سایت آموزش بدهد تا آنها خود شخصا از سایت خود پشتیبانی کنند. اغلب این پشتیبانی که هر شخصی می تواند از پس آن برآید پشتیبانی محتوایی سایت است. خود مدیران سایت می توانند با استخدام نویسنده سایت کار به روزرسانی محتوایی سایت را انجام بدهند.

نتیجه گیری

در آخر نتیجه ای که می توان گرفت این است که صاحبان وب سایتهای وردپرسی نباید تنها به طراحی سایت بسنده کنند. سایت آنها پس از طراحی برای بقا نیاز به حفظ و نگهداری دارد که پشتیبانی سایت نامیده می شود. پشتیبانی سایت از خود طراحی سایت اهمیت بیشتری دارد، حتی اگر لازم است باید برای آن هزینه کنید تا با بالا بردن سطح کیفی سایت، کسب و کارتان هم رونق بیشتری بگیرد.

اشتراک:

3 دیدگاه

  1. وردپرس در حال حاظر بهترین سی ام اس هستش. درسته جوملا و دروپال امنیتشون بالاست اما اگه از همه لحاظ ببینیم .مشخصه که ورد پرس بهترینه

  2. شیما لانوی در

    مفید بود. لطفا باز هم در مورد وردپرس و محیط اون مطلب بزارین

  3. مهندس ایکس در

    با شیما لانوی موافقم بیشتر درمورد طراحی سایت به خصوص وردپرس مطلب بزارین مرسی