گردشگری پاییزی با قطار را جدی بگیریم

0

موج جدیدی از سفر های ایران دوستان و گردشگران با فرا رسیدن پاییز هزار رنگ هزار نقش آغاز شد. در سرزمین چهار فصل ایران برخی از حرفه ای های گردشگری، فصل پاییز را برای دیدن زیبایی های سرزمین بکر و رویایی در نظر می گیرند. این فصل هم از نظر شلوغی و هم از نظر هزینه ها، یک فصل عالی برای سفر محسوب می گردد.

به دلیل بازگشایی مدارس و دانشگاه ها، گردشگری در پاییز آسان است و از ترافیک های سفرهای تابستانی خبری نیست. بسیاری از اقامتگاه ها را می توان با درصد تخفیف خوب برای سکونت موقت برگزید و بسیاری از مقاصد گردشگری،‌‌ مملو از جمعیت نیست. از جذابیت های سفر در فصل پاییز، سفر با قطار است که هم امنیت و هم فرصت مشاهده پیرامون و طبیعت اطراف برای مسافران و گردشگران فراهم می کند. روزیاتو به بررسی گردشگری با قطار می پردازد.

rooziato

گردشگری پاییزی با قطار را فراموش نکنیم

در چند سال اخیر با وجود گران شدن بلیط قطار، اما نسبتا آرامش و امنیت خاطر مسافرت با قطار بسیار خوب و لذت بخش است.‌هزینه  سفرهای پاییزی به سمت مقصدهایی که ریلی اند بسیار به صرفه است. تجربه های جالب سفر با قطار را کسب کنید.

برای توسعه ناوگان ریلی کشور، قطار هایی که بالای ۴۵ سال عمر دارند دولت از مسیر خارج می کند. “در همین راستا، سال گذشته قرار داد ۲۵ میلیون یورویی برای اجرای پروژه قطار گردشگری شکوه پارس به عنوان نخستین قطار گردشگری ایران با مشارکت اتریشی ها امضا شد.”

در سفر با قطار مخصوصا اگر فردی سفر نمائید و هنگام شب در کوپه ۴ نفره یا ۶ نفره، مجبورید یک شب را با دیگر مسافران که هم مقصد شوید که ممکن است دوستان بسیاری پیدا کنید. به راحتی شما می توانید در قطار، در رستوران غذا، رفت و آمد کنید و در کوپه بخوابید، راه بروید و تلویزیون تماشا کنید. چنین فرصتی در اتوبوس و هواپیما به این شکل برایتان فراهم نیست. از طرفی، با وجود نقاط حادثه خیز جاده ها، سفر با قطار بسیار امن است.

گردشگری پاییزی با قطار

گردشگری پاییزی با قطار

‌ قطار  برخلاف اتوبوس و هواپیما در بدترین شرایطی که به دلیل تغییرات جوی امکان سفر ندارند، می تواند با سرعت بالا روی ریل حرکت کند و شما را با هزینه کمتر و با امن ترین شیوه،‌ از مبدا به مقصد برساند. موضوعی که در گردشگری با هواپیما و اتوبوس امکان پذیر نیست: در قاره اروپا، سیستم یورو ریل، مخاطبان بسیاری دارد و با این سامانه می توان ده ها کشور اروپایی را با چند صد یورو بازدید کرد. فرصتی که در اختیار صنعت گردشگری حمل و نقل ریلی قرار می دهد، بسیار زیاد است و فعالان گردشگری و متتخصصان حمل و نقل ریلی فرصت آفرینی آن را باید در دستور کار قرار دهند.

بلیط قطار: گران اما همچنان می ارزد

‌”توسعه شبکه ریلی در ایران از اهمیت بالایی برخوردار است. توسعه شبکه ریلی ایران، تاثیر مستقیمی در رونق بخشی صنعت گردشگری کشور خواهد داشت که این قضیه، اهمیت سرمایه گذاری مشارکتی بین نهاده های فعال در عرصه حمل و نقل ریلی و گردشگری را دو چندان می کند.”

با وجود گفته های پیشین مبنی بر “بلیط قطار در سال ۹۴ گران نمی شود”، اما روزیاتو خبر می دهد که مسوولان ریلی کشور، از گران شدن نرخ بلیط های قطار از ۲۵ آذر سال جاری و شناور شدن بهای برخی از مسیرها بر اساس مقتضیات فنی و عملیاتی خبر داده اند.

یکی از دلایل عمده رویکرد دولت به فرمول بی سرانجام افزایش قیمت بلیط، عدم بازدهی مطلوب صنعت ریلی کشور و زیان ده بودن آن بوده است. با وجود آن که خبر گران شدن به میزان حداکثر ۲۰ درصد در سال ۹۵ و در نیمه دوم سال به گوش می رسد، اما همین موضوع می تواند تاثیر روانی منفی بر روی بخش های مرتبط با صنعت ریلی داشته باشد.

اشتراک:

نظرات بسته اند