125 واحدغیرمجاز عرضه فرآورده های خام دامی در کرمانشاه پلمپ شد

3

رییس شبکه دامپزشکی شهرستان کرمانشاه از پلمب 125 واحد غیرمجاز تهیه، فرآوری و عرضه فرآورده های خام دامی در این شهرستان در راستای مقابله با بیماری تب کریمه کنگو خبر داد و به افرادی که به صورت غیرقانونی اقدام به فک پلمب می‌کنند هشدار داد که با برخورد قاطع رو به رو خواهند شد.

به گزارش سی اس وب منطقه کرمانشاه، دکتر تورج کرمیان کرمانشاه با اشاره به بروز بیماری خطرناک تب کریمه کنگو درشهرستان و برخی نقاط کشور اظهار کرد: در راستای مقابله با این بیماری در شهرستان کرمانشاه اقداماتی انجام شده است.

کرمیان تاکید کرد: از زمان مثبت اعلام شدن مورد ابتلای انسانی به بیماری تب کریمه کنگو در شهرستان کرمانشاه با همکاری تیم مشترک متشکل از دامپزشکی، مرکز بهداشت، اجراییات شهرداری و نیروی انتظامی 125 واحد غیرمجاز شامل کبابی‌ها، مراکز عرضه کشتار غیرمجاز دام و مرغ زنده پلمب و 18 مورد به همراه تعدادی که اقدام به فک پلمب غیرقانونی کرده بودند به مراجع قضایی معرفی شدند.

وی ضمن هشدار به افرادی که به طور خودسرانه به فک پلمب واحدهای پلمب شده اقدام کرده‌اند، گفت: این اقدام قطعا از دید ما پنهان نمی‌ماند و برخورد قاطع با افراد متخلف خواهد شد و احکام سنگینی در انتظار آنهاست.

این مسئول افزود: این واحدها می‌توانند از مبادی قانونی وارد شده و با اخذ مجوزهای لازم فرآورده‌های خام دامی را در واحدهای بهداشتی و مجاز عرضه کنند.

وی سمپاشی رایگان 250 هزار راس دام سبک، 15 هزار راس دام سنگین و 70 هزار مترمربع جایگاه دامی به منظور از بین بردن کنه‌ها به عنوان مهمترین عامل انتقال بیماری تب کریمه کنگو را از مهمترین اقدامات انجام شده عنوان کرد.

رییس شبکه دامپزشکی شهرستان کرمانشاه افزود: در همین راستا 16 جلسه آموزشی ترویجی پیشگیری و کنترل بیماری تب کریمه کنگو در سطح شهرستان کرمانشاه برای گروه‌های در معرض خطر همچون کارکنان کشتارگاه‌ها، قصابان، سلاخ‌ها و دامداران برگزار شده است.

وی برپایی کلاس‌های آموزشی برای دامداران در هفت دهستان شهرستان کرمانشاه را از دیگر اقدام صورت گرفته برشمرد و گفت: در این زمینه یک جلسه آموزشی نیز برای صاحبان رستوران‌ها و هتلداران برگزار و در آن بر رعایت بهداشت فردی و نحوه صحیح نگهداری و کار با فرآورده‌های خام دامی اشاره شد.

اشتراک:

3 دیدگاه

  1. امیدوارم هر کی به این بیماری بی رحم مبتلا شده زودتر از شرش خلاص بشه.

  2. واقعا جای تاسف داره که باز هم مردم دارن از مراکز غیر مجاز گوشت خریداری کرده و در رستوران های نامطمئن غذا می خورن!