10 پل از ترسناک ترین پلهای جهان

0

اگر شما جز جهانگردانی هستید که میخواهند به جاذبه های عجیب و غریب دنیا سفر کنند، به زورق مراجعه کنید، بلیط هواپیما بخرید، با هتلها مختلف آشنا شوید و برخی از جاذبه های گردشگری فوق العاده ی جهان را بشناسید.

اما ما نیز در csweb، برای علاقه مندان به هیجانات، لیستی از ترسناک ترین پلهای جهان را آماده کرده ایم که از شما دعوت می کنیم تا با آنها آشنا شوید.

در دنیا برای عبور از برخی از مناطق، پلهای بسیاری ساخته میشوند که عبور از برخی از آنها شجاعت میخواهد. هنگامی که بخواهیم از مکانهای صعب العبور بگذریم، پلها را برای تردد انتخاب میکنیم، اما اگر این پلها خود معابری ترسناک باشند، چه؟ البته برخی از این پلها خود به جاذبه های گردشگری تبدیل شده اند که مسافران هنگامی که به این شهرها سفر میکنند، مایلند تا از اینها عبور کنند.

امروز 10 پل از ترسناک ترین پلهای جهان را به شما معرفی میکنیم.

Musou Tsuribashi

Musou Tsuribashi

1. پل Musou Tsuribashi در ژاپن

پل معلق ژاپن ترسناک ترین پل جهان است و سطح آن تخته چوب های باریکی دارد که به وسیله یک کابل نازک به یکدیگر متصل شده اند و در هنگام عبور از آن بیم سقوط وجود دارد.

U Bein

U Bein

2. پل U Bein در میانمار

دومین پل ترسناک جهان بر روی آب قرار دارد و دو دریاچه در میانمار را به یکدیگر متصل می کند، عبور از این پل چوبی در ابتدا برای توریست ها ترسناک به نظر نمی رسد، اما با توجه به قدمت 200 ساله پل و مساحت زیادی که بر روی آن طی می شود ترس از این که داخل آب سقوط کنند و غرق شوند و این که ریل های روی آن کامل نیستند، آن را ترسناک می کند.

پل پیاده روی_غنا

پل پیاده روی_غنا

3. پل پیاده روی_غنا

با اینکه این پل یکی از جاذبه های گردشگری منطقه است، به دلیل نابود شدن بخشی از پل عبور از آن دلهره آور است. این پل به حدی باریک است که دو نفر نمی توانند کنار هم یا بر خلاف هم حرکت کنند.

Capilano Bridge

Capilano Bridge

4. Capilano پل معلق – کانادا

این پل معلق با 140 متر عرض و 70 متر ارتفاع از سطح زمین در جنگلی در ونکوور واقع شده است، در اصل یک پل طناب کنفی ساده با تخته های چوبی بود، طناب کنف بعد از مدتی به کابل تغییر پیدا کرد، اما خود پل هنوز هم ترمیم نشده و متشکل از تخته های چوبی باریک سابق است.

پل هفت مایلی فلوریدا

پل هفت مایلی فلوریدا

5. پل هفت مایلی_فلوریدا

این پل یکی از طولانی ترین پل های سراسر جهان است که در طوفان قسمتی از آن نابود شد و مردم با ترس از آن عبور می کنند.

Trift

Trift

6. پل معلق Trift_سوئیس

طولانی ترین و بلندترین پل که در کوه های آلپ سوئیس قرار دارد در ابتدای ساخت فقط یک طناب ساده بود.

پل معلق پاکستان

پل معلق پاکستان

7. پل معلق_شمال پاکستان

این پل به خاطر ساخت غیر ایمن خود، یکی از مرگبارترین پل های جهان است و از طناب ها و چوب های بسیار باریک ساخته شده است و هر لحظه احتمال سقوط و غرق شدن وجود دارد.

 Puente de Ojuela

Puente de Ojuela

8. Puente de Ojuela_ مکزیک

از این پل فقط یک بار و برای انتقال مواد معدنی استفاده شد و به نظر می رسد زیر این پل صحرا و دره ای عمیق وجود دارد بنابراین سقوط؛ قطعا به معنای مرگ است.

پل میمون_ویتنام

پل میمون_ویتنام

9. پل میمون_ویتنام

این پل در طول دلتای مکونگ واقع شده و توسط بسیاری از سایت های سفر و مجلات به عنوان خطرناک ترین پل برای مسافران توصیف شده است.

Aiguille du Midi

Aiguille du Midi

10. پل Aiguille du Midi_فرانسه

این پل در اجلاس سران، در کوه های آلپ فرانسه و بین دو نقطه از بالاترین قله ها در کوه های آلپ فرانسه ساخته شد. از روی این پل میتوان سه کشور فرانسه، ایتالیا و سوئیس را مشاهده کرد.

اشتراک:

نظرات بسته اند