قلعه ی کورن والیس در مالزی

3

یکی از بهترین تورهای خارجی  برای گذراندن اوقات فراغت ، تور پاییزی مالزی ست. کشور مالزی از زیباترین کشورهایی ست که برای گشت و گذار و تفریح امکانات و شرایط بسیار خوبی دارد.

طبیعت فوق العاده ی آن و دیدنی هایش، تور مالزی را تبدیل به یکی از محبوبترین تورهای گردشگری کرده است.
شهرهای کوالالامپور، لنکاوی و پنانگ مالزی دارای شمار زیادی از جاذبه های گردشگری در جای جای خود بوده و زمان زیادی را می باید برای بازدید از تمام جاذبه های گردشگری و نقاط دیدنی این شهرها صرف کنید.
قلعه ی کورن والیس در پنانگ یکی از مکان های دیدنی و باارزش تاریخی ست. قلعه ی کورن والیس درست در نقطه ای ست که کاپیتان فرانسیس در سال 1786 میلادی از آن نقطه وارد پنانگ شد.

قلعه ی کورن والیس چرا ساخته شد؟

اما این قلعه به عمده علت حفاظت از لنگرگاه پنانگ در برابر حملات احتمالی فرانسوی ها ساخته شد. و اسم خود را از ژنرال حاکم بر هند گرفته و قلعه ی کورن والیس نام نهاده شد.

تور پاییزی مالزی | قلعه ی کورن والیس

تور پاییزی مالزی | قلعه ی کورن والیس

قلعه ی کورن والیس پیش از سال 1808 چوبی بوده اما در بازه ی زمانی سال های 1808 تا 1810 تعدادی زندانی در این قلعه به کار گماشته شدند تا بنای آن را محکم سازی کرده و از حالت چوبی ابتدایی دربیاورند.
اگر به مالزی سفر می کنید، برای بازدید از این قلعه هر روزه از ساعت 8:30 صبح تا 7 عصر می توانید به این مکان مراجعه کرده و علاوه بر تماشای بنای تاریخی قلعه از گالری اشیاء باستانی، تئاتر در هوای آزاد، پارک و مرکز فروش صنایع دستی دیدن نمایید.

تور پاییزی مالزی | قلعه ی کورن والیس

تور پاییزی مالزی | قلعه ی کورن والیس

آیا تا به حال به مالزی سفر کرده اید؟

اگر قصد سفر به این کشور را دارید، خود را برای یک پرواز 8 ساعته آماده کنید.

اشتراک:

3 دیدگاه

  1. شقایق ناز در

    من تا به حال مالزی نرفتم ولی سفر به کشورهای استوایی یکی از ارزوهامه. ممنون از معرفی خوبتون

  2. مهرنواز در

    مالزی خیلی قشنگه ولی واقعا گرماش وحشتناک و غیر قابل تحمله. باید خودتونو برای یک گرمای زیاد آماده کنین