یک سایت دانلود از یوتیوب به زودی بسته می شود!

0

بدون شک سایت یوتیوب پرطرفدارترین سایت اشتراک ویدئو در دنیا است که همیشه دست اول ترین ویدئوها و کلیپها از طریق آن پخش می شوند. از این روی بسیاری به دنبال راههای دانلود از یوتیوب هستند تا کلیپهای جذاب و دیدنی را ذخیره کرده و در شبکه های اجتماعی دیگر به اشتراک بگذارند. ما هم در سی اس وب به آموزش چندین روش دانلود از یوتیوب پرداختیم. اما به تازگی از یکی از سایتهای دانلود از یوتیوب شکایت شده و شاید به زودی بسته شود!

آموزش دانلود از یوتیوب

آموزش دانلود از یوتیوب

سایت youtube-mp3 یکی از سایتهای معروف صوتی در دنیا است که توسط یک استاد دانشگاه اسپانیایی راه اندازی شده است. سایت مذکور به کاربرانش این امکان را می دهد ویدئوهای یوتیوب را دانلود کنند.
سیستم دانلود از یوتیوب سایت به این صورت است که کاربران باید ابتدا نرم افزار VDownloader را دانلود و بر روی سیستم خود نصب کنند. پس از نصب نرم افزار باید نشانی کلیپ مورد نظر را از یوتیوب کپی کنند که بلافاصله نرم افزار نشانی مزبور را تشخیص و بنا به انتخاب کاربر آنرا به صورت فایل ویدئویی یا صوتی دانلود و ذخیره می کند.
وب سایت مذکور از سال 2007 تا به امروز بالغ بر 20 میلیون کاربر از سراسر دنیا داشته است که حالا با شکایت برخی شرکتهای چند رسانه ای دنیا روبه رو شده است و شاید به زودی با حکم دادگاه بسته بشود.
برخی شرکتهای چند رسانه ای نظیر  Warner Bros و سونی این سایت را ناقض قوانین کپی رایت دانسته و از آن شکایت کرده اند. شرکتهای مزبور سایت youtube-mp3 را عامل 40 درصد دانلودهای غیر قانونی صوتی دانسته و ادعا کرده اند اغلب کاربران سایت سنین 16 تا 24 سن هستند که از طریق این سایت ویدئوهای منتشر شده در یوتیوب را به فایلهای mp3 تبدیل کرده و بازنشر می کنند.
گفته می شود اگر داداگاه حکم نهایی را امضا کند این سایت ظرف 24 ساعت بسته می شود. اما هیچ جای نگرانی نیست کاربران سایت می توانند راههای دیگری برای دانلود از یوتیوب پیدا کنند که اصلا کم هم نیستند. حالا چرا با وجود این همه راه برای دانلود از یوتیوب، سایتهای مذکور از این سایت بخت برگشته شکایت کرده اند خود جای سوال دارد!

اشتراک:

نظرات بسته اند