یک ساعت هوشمند برای نابینایان

0

متاسفانه افراد نابینا روزانه با مشکلات زیادی دست و پنجه نرم می کنند. آنان به دلیل آنکه قادر نیستند تا هرچیزی را ببینند زندگی برایشان سخت تر از بقیه است.

طی چند سال اخیر، تکنولوژی برای این دسته از افراد به دنیال راه کارهایی برای بهتر کردن زندی بوده است امابرخی از این فناوری ها تا کنون نتوانسته است در این زمینه موفق عمل کند.

بر طبق آمار منشر شده ، بیش از ۲۸۵ میلیون نفر ار مردم جهان دارای اختلال بینایی هستند و نمی توانند برخی کارها را انجام دهند. بنا بر گزارش روزیاتو،  در چند سال گذشته، ساعت های هوشمند به بازارها راه یافته و توانسته اند جای خود را میان مردم باز نمایند. اما تا به امروز افراد نابینا نمی توانستند از آن ها استفاده کنند. حالا شرکت کره ای «Dot» موفق شده راه حلی برای مسئله یاد شده ارائه دهد.

ساعت هوشمند نابینایان

ساعت هوشمند نابینایان

نخستین ساعت هوشمند جهان با خط بریل، از ۴ زائده استفاده می کند که سرعت بیرون آمدن آن ها بر اساس انتخاب کاربر قابل تغییر است. ساعت هوشمند یاد شده با استفاده از فناوری بلوتوث به تلفن هوشمند متصل می گردد و می تواند هر گونه پیغام را از تمامی برنامه های پیام رسان مانند «Messenger» دریافت نماید.

همچنین این ساعت به کاربران این اجازه را می دهد که با استفاده از دکمه های کناری پیغام های ساده را ارسال کنند. این ساعت همچنین از «Open API» پشتیبانی می کند. بنابراین هر کسی می تواند نرم افزارهای مختلف را برای آن بسازد و بهینه سازی نماید.

تا به امروز بیشتر ابزار و وسایلی که در اختیار نابینایان قرار می گرفت بیشتر صوتی بودند و این صدا بود که آنان را راهنمایی می کرد، اما این مسئله بعضا مشکل ساز بود، چرا که کاربر باید برای دریافت پیام ها به دستگاه خود هدفون متصل نماید که برای نابینایان کار مشکلی به شمار می رود و یا آنکه بگذارد همه پیام هایش را بشنوند.

اما ساعتی که درباره ی آن بحث می کنیم، بعد از سه سال تحقیق و توسعه در تعداد 140 هزار در اختیار پشتیبان ها قرار خواهد گرفت. اما این شرکت قرار است که تعداد 100 هزار از این ساعت ها را امسال وارد بازار کند.

همچنین گفته می شود قرار است هزار عدد از آن ها در یک خرده فروشی در لندن با قیمت ۳۲۰ دلار فروخته شوند. در ادامه ی مطلب ازشما دعوت می کنیم تا به تماشای ویدئویی از این ساعت هوشمند زیبا بپردازید:

اشتراک:

نظرات بسته اند