یک بازی جذاب متولد شده است، Pokemon GO

0

بعد از آنکه بازی های آنلاین بسیاری چون کلش آف کلنز به بازار عرضه شد، بسیاری از کاربران با دانلود آن، ساعت ها وقت صرف بازی با این بازی موبایل میکردند و معتادش شده بودند. اما در دنیای تکنولوژی کمتر پیش آمده است که یک بازی ظهور کند که فضای بسیار متفاوتی از سایر بازی ها داشته باشد، تا اینکه بازی Pokemon GOمتولد شد. چند روزی نیست که از تولد و انتشار این بازی میگذرد که شاهد فراگیر شدنش در سطح جهان هستیم و در همین مدت زمان اندک بیش از 14 میلیون دلار سرمایه روانه جیب تولیدکنندگانش کرده است. این یعنی یک موفقیت بزرگ در زمینه ی تولید یک بازی! پوکمون که در دهه ی 90 نیز حضور داشت، برای بار دیگر به عرصه ی رقابت بازی ها برگشته است. اگر در خیابان دیدید که فردی گوشی موبایل خود را به دست دارد و در گوشه و کنار خیابان به دنبال چیزی میگردد، تردید نکنید که به دنبال پوکمون است. برای اینکه با این بازی بیشتر آشنا شوید ، با ادامه ی مطلب با ما همراه شوید.

بازی Pokemon GO چیست؟

در ابتدا باید بگوییم که این بازی ویژگی های منحصر به فردی دارد، گیم پلی کاملا جدی، گرافیک بسیار غالی و خیره کننده، بازی کردن با واقعیت مجازی و  تجربه واقع گرایی بسیار بالا و کم نظیر از جمله ویژگی های این بازی جالب است. عملکرد این بازی به گونه ایست که از از دوربین گوشی، سنسورها و همچنین GPS + اینترنت شما استفاده می کند. منطق این بازی اینگونه است که شما برای پیدا کردن پوکمون ها باید به خارج از خانه بروید و در سطح شهر پوکمون ها را از طریق تلفن همراهتان بیابید. دوربین دیوایس تان را به سمت کوچه تان می گیرد و ناگهان موجودی عجیبی را در انتهای آن مشاهده می کنید. نکته جالب پوکمون گو این است که به لطف ویژگی های مسیریابی و واقعیت مجازی، پوکمون هایی در ساعت ها و مکان های مختلف در دنیای اطراف تان قرار می گیرند. بنابراین این بازی مخطابینش را به حرکت برای یافتن این موجودات دعوت می کند.

Pokemon GO

Pokemon GO

پوکمون ها در سطح شهر به شکل واقعیت مجازی و از طریق جی پی اس پراکنده شده اند. بازی، پوکمون ها را از طریق نقشه هایی که از قبل مربوط به سطح شهر شما است را می یابد. بعد از این که از طریق نقشه های موجود پوکمون ها را یافتید باید آنها را آموزش دهید و آنها را قوی تر کنید. نکته ی جالب دیگری که درباره ی این بازی وجود دارد این است که هنگامی که پوکمون ها را یافتید و آموزش دادید و آنها را پروراندید، میتوانید با پوکمون های اطرافیانتان بجنگید.
بازی پوکمون گو برای گوشی های هوشمند اندرویدی طراحی شده است و هیچ ضمانتی وجود ندارد که بر روی تبلت های اندروید نیز نصب شود. برای اینکه قادر به اجرای این بازی باشید میبایست یک گوشی هوشمند داشته باشید که حداقل دارای 2GB رم سخت افزاری باشد.همچنین دستگاه هایی که دارای GPS نیستند نمی توانند این بازی را اجرا کنند، چرا که یکی از مکانیزم عملکردی این بازی به وسیله ی جی پی اس است. برای اجرای این بازی نیازمند اتصال اینترنت نیز خواهید بود. و نکته ی دیگری که درباره ی این بازی وجود دارد این است که پوکمون گو با پردازنده Intel Atom سازگاری ندارد.برای اینکه قادر به  اجرای بازی باشید نیازمند تغییر آی پی به (ایالات متحده،استرالیا و نیوزیلند) هستید. هم اکنون به دلیل شلوغ بودن سرورها این بازی در حال حاضر با مشکل ورود مواجه است.

Pokemon GO

Pokemon GO

اشتراک:

نظرات بسته اند