یکی از میوه های برجام: تولید پژو 2008 در ایران

0

به گزارش سی اس وب به نقل از ایسنا؛ شهرام آزادی، عضو هیات علمی دانشگاه خواجه نصیرالدین طوسی گفت: آغاز تولید انبوه پژو 2008 در ایران به فاصله دو ماه از تولید این خودرو در اروپا اولین میوه و ثمره برجام در صنعت خودروی ایران است.

پژو 2008 میوه ی برجام

پژو 2008 میوه ی برجام

وی افزود: برای آنکه متوجه شویم اجرایی شدن برجام و رفع تحریم‌ها چه اثراتی بر اقتصاد ایران به ویژه در صنعت خودرو داشته باید شرایط خودروسازان در زمان تحریم‌ها را مرور کنیم.

این عضو هیات علمی دانشگاه خواجه نصیرالدین طوسی به شرایط بد شرکت های خودروسازی ایرانی در دوران تحریم اشاره کرده و اظهار داشت: در آن زمان در برهه‌ای تیراژ تولید خودروسازان داخلی به دلیل عدم تامین قطعات و مشکلات مالی به یک سوم کاهش یافت.

وی تاکید کرد: در ‌آن شرایط وضعیت خودروسازان روز به روز بدتر می‌شد و این شرکت‌ها مجبور بودند به دلیل قطع ارتباط با خودروسازان معتبر جهانی به همکاری با خودروسازان چینی و واردات قطعات چینی بعضا بی‌کیفیت با هزینه‌های بالا روی بیاورند.

پژو 2008 میوه ی برجام

پژو 2008 میوه ی برجام

شهرام آزادی گفت: اما با اجرایی شدن برجام تحریم‌ها از صنعت خودرو برداشته شد و ارتباط با خودروسازان مطرح جهانی مجددا آغاز و به دنبال آن قراردادهایی برای مشارکت و سرمایه‌گذاری خودروسازان مطرح جهانی در ایران از جمله با پژو و سیتروئن منعقد شد.

وی وضعیت صنعت خودروی داخلی را در حال حاضر بسیار بهتر و شکوفاتر نسبت به سال های رکود 1391 و 1392 ترسیم کرده و خاطر نشان ساخت: صنعت خودرو در ریل توسعه و پیشرفت قرار گرفته است و به تدریج مصرف‌کنندگان ثمرات برجام در صنعت خودرو را احساس خواهند کرد.

اشتراک:

نظرات بسته اند