گیاه هوشمندی که برق تولید می کند!

1

دیگر زمان آن رسیده که کمی از فناوری استفاده کنیم و انرژی های خورشیدی را به خدمت بگیریم. زمان تولید برق از آب و باد گذشته! حالا هر کسی میتواند گجت تولید برق خود را داشته باشد.

محققان گیاه هوشمندی ساخته اند که می تواند انرژی خورشید را به برق تبدیل کند و نیاز های روزانه افراد را تامین کند. این گیاه هوشمند در واقع یک گجت به شکل گیاه است که قادر به ردیابی خورشید در طول روز بوده.

این دستگاه که همانند یک گل است برای افرادی که در مناطق آفتابی زندگی می کنند بسیار مفید است. خصوصا آنها که به برق دسترسی ندارند.

این گیاه هوشمند با شیوه ای ساده اما کاربردی طراحی شده است. درواقع «گیاه هوشمند» بر اساس تکنیکی طراحی شده که می تواند با نصب سریع و کاربردی منحصر به فرد انرژی پاک را برای خانه یا کسب و کارتان تولید کند.

گیاه هوشمند

گیاه هوشمند

بر اساس آمارها این سیستم از 40 درصد کارایی بالاتر نسبت به سیستم های دیگر برخوردار است. این موضوع به طراحی هوشمندانه آن برمی گردد که میتواند حرکت خورشید را دنبال کند. این گیاه همانند یک آفتابگردان همواره به سمتی که خورشید قرار دارد میچرخد.

هنگامی که همزمان با صبحگاه، خورشید در آسمان بالا می رود، گیاه هوشمند نیز به طور خودکار باز می شود و شروع به گردش کرده و برای کاربر برق تولید می کند.

جالب است که با توجه به ردیابی حرکت خورشید در 2 محور، حتی زمانی که هوا ابری است، سیستم مذکور به درستی کار می کند. سیستم ردیابی این گیاه هوشمند باعث می شود بیشترین بازخورد از اشعه های خورشید در طول روز دریافت شود. به بیانی دقیق تر، گیاه هوشمند ترکیبیست از چندین ویژگی تکنولوژیک و به هم پیوسته.

اشتراک:

۱ دیدگاه