گواهینامه بدون خدمت سربازی؛ رویایی که باور کردنی نیست!

0

همانطور که میدانید دو مورد اصلی رانندگی در کشورمان داشتن گواهینامه رانندگی و بیمه شخص ثالث است. پیش از این به معرفی بیمه شخص ثالث پرداختیم. برای خواندن همه اخبار ومقالات از این لینک استفاده کنید.

خبری که از یک ماه پیش داغ و داغتر میشود. دریافت گواهینامه بدون کارت پایان خدمت است. با اجرای ماده ۵۴ قانون بیمه شخص ثالث، مشمولانی که از خدمت سربازی فراری هستند میتوانند باز هم گواهینامه دریافت کنند.

بلاخره، ستادکل نیروهای مسلح با اجرای ماده ۵۴ قانون بیمه شخص ثالث موافقت کرد و در اطلاعیه ای اعلام داشت که مطابق مصوبه مجلس دریافت گواهینامه نیاز به ارائه مدرکی مبنی بر معافیت یا پایان خدمت ندارد.

بنابراین از ابتدای آذرماه کسانی که برای دریافت گواهینامه رانندگی به مراکز آموزشی و پلیس +10 مراجعه می کنند، نیازی به ارائه مدرکی مبنی بر پایان خدمت و معافیت نخواهند داشت.

گواهینامه کارت سربازی نمیخواهد

گواهینامه کارت سربازی نمیخواهد

اجرایی شدن این قانون عده زیادی را به آموزشگاه های رانندگی کشانده و شوق زیادی را میان مردان سربازی نرفته انداخته است.

عده ای هم بیم آن دارند که این ترفندی برای به دام انداختن آنها باشد. البته چندان هم اشتباه نمیکنند. در هر صورت با ثبت نام برای گواهینامه مشخصات دقیق محل زندگی این افراد در سامانه ثبت میشود. و راحت تر از گذشته میتوان آنها را یافت.

در این ارتباط سردار موسی کمالی، رئیس اداره سرمایه انسانی سرباز ستاد کل نیروهای مسلح گفت: با مذاکره‌ای که با مجلس صورت گرفت و در تعامل با آن‌ها، تصمیم به اجرای ماده 54 قانون بیمه شخص ثالث گرفته شد، اما این موضوع نافی اجرای ماده 58 مکرر قانون خدمت وظیفه عمومی نیست.

وی افزود: نیروی انتظامی ضمن اجرای ماده 54 قانون بیمه شخص ثالث می‌تواند نسبت به شناسایی و دستگیری مشمولان غایب اقدام کند.

سردار کمالی تاکید کرد: تمامی مشمولان غایب می‌توانند گواهینامه دریافت کنند، اما با توجه به درج مشخصاتشان، شناسایی و دستگیر می‌شوند.

اشتراک:

نظرات بسته اند