گوادلوپ بهشتی بر روی زمین!

0

به تازگی تصویری هوایی از مجمع الجزایر گوادلوپ واقع در دریای کارائیب به ثبت رسیده که بازتاب های زیادی داشته. این عکس به عنوان تصویر منتخب روز نشنال جئوگرافی انتخاب شده است. تصویری که در بالا مشاهده می کنید، همان تصویر منتخب است! اما این بهشت در کجای زمین واقع شده؟

گوادلوپ کجاست؟

گوادلوپ جزیره ای است که در غرب اقیانوس اطلس در دریای کارائیب، جنوب مونتسرات و شمال دومینیکا، واقع شده. این جزیره بخشی از کشور فرانسه محسوب می شود.

مردم گوادلوپ به زبان فرانسوی سحن میگویند و پرچم این کشور نیز همان پرچم کشور فرانسه است.

در سال ۲۰۰۶ ژان ژاک بروت به عنوان حاکم این جزایر انتخاب شد.

پایتخت جزایر گوادلوپ شهر باس-تر (Basse-Terre) با ۱۱٬۸۹۴ نفر جمعیت می باشد. مساحت گوادلوپ ۱٬۶۲۸ کیلومتر مربع و جمعیت آن ۴۰۵٬۵۰۰ نفر است.

جزیره گوادلوپ

جزیره گوادلوپ

جزایر گوادلوپ را اولین بار دریانورد اسپانیایی کریستوف کلمب در سال ۱۴۹۳ میلادی کشف کرد و آنرا کاروکرا (Karukera) یا ” جزیرهٔ آبهای زیبا ” نامید.

در سال ۱۶۳۵ گوادلوپ توسط فرانسویان تسخیر شد، مدتی نیز بریتانیا بر آن احاطه داشت. و در سال ۱۹۴۶ گوادلوپ به صورت یکی از مستعمرات فرانسه درآمد.

از مهمترین جزایر گوادلوپ می توان به جزایر دو قوی باستر (Basse-Terre) و گرانده تر (Grande-Terre) و شش جزیرهٔ ماری گالانته (Marie-Galante)، لس ساینتس (Les Saintes)، لا دسیرت (La Désirade)، سنت بارتلمی (St. Barthélemy)، سنت مارتین (St. Martin) و لا گرانده سوفیره (La Grande Soufrière) اشاره کرد.

در ادامه می توانید تصاویر بیشتری از Guadeloupe ببینید.

جزیره گوادلوپ فرانسه

جزیره گوادلوپ فرانسه

جزیره گوادلوپ فرانسه

جزیره گوادلوپ فرانسه

اشتراک:

نظرات بسته اند