گشت در جزیره کرت پرسه در میان تمدن کهن

0

جزیره کرت به عنوان بزرگترین جزیره ی یونان قطب گردشگری یونان به حساب می آید و در طول سال مسافران بسیاری به خصوص مسافران تورهای لوکس کشتی کروز یونان در این جزیره پیاده شده و به گشت و گذار در آن می پردازند.در مطلب” جزیره کرت مهد تمدن اروپا“جزیره کرت را مهد تمدن اروپا نامیدیم،تمدن این جزیره قدمتی بیش از 9هزار سال دارد و این موضوع اهمیت گردشگری این شهر را بیشتر و بیشتر می کند.
در کرت مهم تر از سواحل رویایی و سرگرمیهای دریایی این آثار به جای مانده از تمدن 9هزار ساله هستند که گردشگران را به سمت خود جذب می کنند.گردشگران پس از قدم گذاشتن در خاک جزیره به سوی درک این تمدن کهن می روند که بخشی از آنرا می توانند در شهر باستانی کنوسوس پیدا کنند.

شهر باستانی کنوسوس در جزیره کرت

شهر باستانی کنوسوس در جزیره کرت

شهر باستانی کنوسوس
همانطور که اشاره کردیم تمدن اروپایی در شهر کرت دارای قدمت 9 هزار ساله است.گرچه از این تمدن اولیه در کرت بقایای اندکی به جای مانده است، اما بازمانده‌هایی از تمدن بزرگ مینوآن را در شهر کرت و اطراف دریای مدیترانه می توانید پیدا کنید که تاریخ آن به 2هزار و 700 سال قبل از میلاد مسیح باز می‌گردد. مرکز تمدن مینوآن در شهر کنوسوس در شمال جزیره قرار داشت که  هنوز بازمانده‌هایی از خانه ی پادشاه مینوسی که افسانه‌های بسیاری درباره ی آن نوشته شده در اینجا پابرجاست. این بقایا در سال 1900 توسط کاوشهای یک باستان شناس انگلیسی به نام ایوانز کشف شد که امروز برای علاقه مندان تاریخ و باستان شناسی بسیار اهمیت دارند.اگر با تور کشتی کروز یونان در  کرت توقف کنید بدون شک یکی از جاهایی که به دیدنش می روید همین بقایای تمدن مینوآن است.

شهر باستانی کنوسوس در جزیره کرت

شهر باستانی کنوسوس در جزیره کرت

شهر باستانی کنوسوس در جزیره کرت

شهر باستانی کنوسوس در جزیره کرت

موزه باستان شناسی ایراکلیون
در این موزه علاوه بر این که می توانید بقایای به جای مانده از تمدن کهن اروپایی را تماشا کنید اطلاعات بسیار ارزشمندی از تمدن مینوآن کسب خواهید کرد که سفرتان را بسیار هیجان انگیز می کند.
شهر قدیمی و بندرگاه
یکی دیگر مکانهایی که قدم زدن در کوچه پس کوچه های آن به گردشگران توصیه می شود شهر قدیمی چانیا  در کرت است.این شهر قدیمی اصلی ترین مرکز گردشگری کرت به حساب می آید که در کنار بندرگاه قرار دارد. شهر قدیمی چانیا  با خیابانهای باریک و معماری پنجره در پنجره نظر هر رهگذری را به خود جذب می‌کند. در این قسمت شهر  کافه‌های عجیب و جالب چشم نوازی می کنند و در بخش قدیمی آن می توانید اوج شکوه روم باستان را از نزدیک مشاهده کنید. در نزدیکی بندر موزه‌ای از آثار باستانی این دوره ی تاریخی وجود دارد و شما می‌توانید سوار بر کالسکه اطراف بندرگاه را ببینید.

اشتراک:

نظرات بسته اند