گشتی در مزارع پرورش تمساح تایلند

1

همین کیف های و وسایل تجملی چرمی که بیشتر خانم ها و آقایان از آنها استفاده میکنند . از پوست همان تمساح هایی ساخته میشود که عده ای به دیده چندش آور بودن به آن ها مینگرند.

تمساح غول پیکرترین خزنده دوزیست جهان است که قویترین آرواره ها را هم دارد. هم خونخوار است و هم وحشی! اما انسان ها قویتر از آن هستند که تمساح فکر میکند. این انسان است که پوست تمساح را نیز برای وسایل تزیینی بکار میبرد!

تایلند نامش را بعنوان مکانی تفریحی و بهشتی بر روی زمین در ذهن ها حک کرده. حال آنکه جایگاهی برای زندگی و پرورش تمساح هم محسوب میشود. تور تایلند مرداد 96 میتواند شما را به بهشت تمساح ها ببرد. هم به گردشگری میروید و هم با بزرگترین مزارع پرورش تمساح آشنا میشوید.

تایلند میزبان بزرگ ترین مزرعه های پرورش تمساح در جهان است. اگر در سفر به تایلند به سراغ این مزارع تمساح بروید. زندگی این خزنده غول پیکر را از نزدیک خواهید دید.

تماشا کردن سوسمارهایی که در آفتاب در حال خوردن گوشت مرغ یا مشغول آب تنی در دریاچه های سبزرنگ هستند، باعث درآمد زایی برای صاحبان صنعت مزرعه های پرورش تمساح شده است.

در تایلند نزدیک به 1/2 میلیون تمساح در بیش از 1000 مزرعه نگهداری میشوند که برای پوست مرغوب تمساح این اقدام صورت گرفته است. بنابر این کشتارگاه و دباغ خانه هایی هم در کنار بیشتر مزارع بزرگ تمساح دیده میشود.

مزرعه تمساح

مزرعه تمساح

“سری آیوتایا” بزرگ ترین مزرعه پرورش تمساح در تایلند است، و بیش از ۱۵۰۰۰۰ خزنده در آن زندگی می کنند. این مزرعه بیشتر از ۲۵ سال است که در زمینه پرورش تمساح فعالیت می کند و یکی از بزرگ ترین کارفرماها و سازندگان شغل برای ساکنان این منطقه است.

مزرعه سری آیوتایا تابع معاهده ای است که برای حفاظت از جانوران و گیاهان در معرض خطر، به تصویب رسیده. این مزرعه به همین خاطر از معدود منابع تهیه قانونی پوست تمساح های سیامی است.

علاوه بر پوست تمساح که برای تهیه چرم از آن استفاده می شود، گوشت بدن این حیوان هم به فروش می رسد.

همچنین، با توجه به باورهای باستانی و استفاده از اعضای بدن این حیوان در طب سنتی، خون و زرداب تمساح برای تولید قرص های ویژه مورد استفاده قرار می گیرد.

اشتراک:

۱ دیدگاه

  1. خارجیا از چیزایی که فکرشم نمیشه کرد پول در میارن. اما تو کشور ما همش رو درآمدای نفتی تاکید دارن…