گروگان گردشگران ایرانی تهدیدی جدی است!

5

خرید به صرفه، امکانات تفریحی متنوع، هتلهای شیک و مجهز با قیمت مناسب و نزدیکی دلایل خوب و محکمی است تا ایرانیان اقدام به خرید تور ترکیه کنند. باید گفت استقبال از شهرهای توریستی ترکیه در میان ایرانیان با توجه به دلایلی که ذکر شد، چند سالی است به شدت افزایش یافته است. آمار نشان می دهد از سال ٢٠١۴ میلادی سفر ایرانیان به ترکیه رشد ۵٠‌‌درصدی داشته است.
با این وجود در چند سال گذشته با توجه به ناامنیها در ترکیه که هر چند وقت یکبار خبر آنرا می شنویم، خرید تور ترکیه در میان گردشگران از سراسر دنیا و در میان ایرانیان کمرنگ تر شده بود. چند وقتی است که شرایط سیاسی و امنیت ترکیه اندکی بهبود یافته و صتعت گردشگری ترکیه بار دیگر رونق گذشته ی خود را پیدا کرده است. اما این شرایط برای گردشگران ایرانی کمی متفاوت است و هر چند وقت یک بار خبر گروگان گیری گردشگران ایرانی را در خبرها می شنویم.

خرید تور ترکیه گروگان گیری در ترکیه

خرید تور ترکیه گروگان گیری در ترکیه

در حالی که حملات تروریستی در ترکیه نسبت به سالهای گذشته کمتر شده است، گروگان گیری گردشگران ایرانی خبرساز شده است. تنها در چند ماه اخیر چهار مورد حادثه ی گروگان ‌گیری شهروندان ایرانی در ترکیه گزارش شده‌ است که هدف گروگان گیران دریافت مبلغ هنگفتی بابت آزادی گروگانها بوده است.
آخرین گروگان گیری مربوط به دو جوان ایرانی در شهر استانبول بوده است که روز دوشنبه خبر آزادی آنها منتشر شد. در این ماجرا یکی از گروگانها توانست از محل فرار کرده و پلیس را در جریان حادثه قرار بدهد. این حادثه در ساختمانی در محله ی زیتون بورنو استانبول رخ داد که پس از چند روز به پایان  رسید. گروگان گیران در مقابل آزادی گروگانها درخواست 100 میلیون تومان کرده بودند که خوشبختانه نافرجام ماند.
این تنها یک مورد از 4 مورد گروگان گیری ایرانیان در چند ماهه ی اخیر است که نشان می دهد فضای ترکیه برای ایرانیان مشتاق به سفر به ترکیه بسیار نا امن شده است. با این وجود اگر کماکان مشتاق خرید تور ترکیه هستید باید مسائل ایمنی را بیش از گذشته رعایت کنید.
اغلب گروگان گیریها پس از ایجاد دوستی با گروگانها رخ داده است، از این روی در سفر به ترکیه به هیچ عنوان به اشخاصی که قصد دوستی با شما را دارند اعتماد نکنید. وزارت خارجه کشورمان نیز در اسفند ماه سال گذشته در آستانه ی عید نوروز در اطلاعیه ای به گردشگران ایرانی هشدار داد که در سفر به ترکیه مراقب باشند اگرچه این اطلاعیه بیشتر در جهت ناامنیهای بوجود آمده بواسطه حملات تروریستی در این کشور صادر شده بود اما حاکی از وجود ناامنی در این کشور دارد که کسانی خواهان سفر به ترکیه هستند بدانند که این کشور محل امنی برای گردشگری نیست .

اشتراک:

5 دیدگاه

  1. کم حالا خودمون به خودمون آسیب میزنیم این خارجی ها هم شاخ شدن. بابا چرا مردم نمیتونن عادی و آروم زندگی کنن بعد بیفتن بمیرن؟!

  2. مونا کاظمی در

    این خبرا خیلی تکان دهنده هستند واقعا متاسفم. میگن حتی گروگانارو شکنجه هم دادن خیلی وحشتناک. هرکی میره باید خیلی مراقب باشه