گرده افشانی به کمک زنبورهای رباتیک

0

از آنجایی که فناوری با سرعت سرسام آوری در حال توسعه است، حال گرده افشانی نیز به کمک زنبور های رباتیک صورت می گیرد تا نگرانی از مرگ و میر زنبور های گرده افشان بر اثر سمپاشی کشاورزان پایان یابد.

همانطور که می دانید در صورت نبودن زنبور ها گرده افشانی بین درختان و گیاهان صورت نمی گیرد و این یعنی پایان کشاورزی و همینطور پایان عمر بشریت!

اخیرا فناوری به کمک انسان آمده تا در آینده زنبور ها را بازنشسته کنند و ترس از گرده افشانی نشدن برای همیشه از بین برود.

جمعیت زنبورهای عسل به شکل هشداردهنده ای در حال از بین رفتن است. برای رفع این مشکل، شرکت ” وال مارت” (Walmart) در آمریکا، به تازگی ربات های زنبور عسل را به ثبت رسانده که در کشاورزی مانند گرده افشان عمل می کنند.

این ربات های کوچک مانند زنبور عمل می کنند و به صورت خودکار، به گرده افشانی محصولات میپردازند.

عملکرد این زنبورهای رباتیک، با استفاده از حسگرها و دوربین هایی صورت می گیرد که به آنها در حرکت دادن محصولات کمک می کنند. این زنبورها با پرواز خودکار به اطراف می توانند به شکل موثری گرده افشانی کنند.

زنبورهای رباتیک

زنبورهای رباتیک

این ابداع جدید، تنها یکی از 6 پتنت شرکت “والمارت” برای پهپادهای کشاورزی هستند و همه نوع کاری از بررسی آسیب محصول گرفته تا پاشیدن آفت کش ها انجام می دهند.

دلیل علاقه ناگهانی شرکت “والمارت” به پهپادهای کشاورزی مشخص نیست؛ اما احتمال می رود این شرکت، در تلاش برای به دست آوردن کنترل بیشتر در بازار مواد غذایی باشد و با گرفتن چنین نقش مهمی در صنعت کشاورزی، بتواند کیفیت را بهبود بخشد و هزینه ها را کاهش دهد.

در شرایطی که جمعیت زنبورها رو به کاهش است و نمی توان اقدام دیگری برای گرده افشانی صورت داد، این فناوری، موجب حفظ و پایداری صنعت کشاورزی و غذای مورد استفاده انسان خواهد شد.

اشتراک:

نظرات بسته اند