گردشگری حلال در روسیه برای ایرانیان

0

این روزها که روزهای پساتحریم است و رونق و جنب و جوش در خیلی از بخش ها  به چشم می خورد، تلاش خیلی از کشورها برای ایجاد برند گردشگری حلال و باز کردن درها به روی گردشگران باقوه ایرانی، چشم گیر است.
در کنار تکاپوی ایران برای ایجاد برند گردشگری برای نشان دادن ماهیت واقعی ایران به جهان و تغییر نگرش منفی ناعادلانه ای که برخی کشورها علیه کشور به راه انداخته بودند، بسیاری از کشورها نیز به دنبال تغییر نگرش شان و ایجاد فضایی بهتر برای تبادل توریست هستند. یکی از این کشورها روسیه است که اعلام کرده بسیته گردشگری حلال برای گردشگران ایرانی در نظر گرفته است.
در همین راستا، دفتر اطلاع ‌رسانی گردشگری روسیه در ایران در مقر سفارتخانه این کشور افتتاح شد. مرتضی رحمانی موحد، معاون گردشگری کشور ، معتقد است دفاتر اطلاع رسانی جز مهم ترین ابزارهای توسعه گردشگری، سیاسی و اقتصادی است و روسیه به دنبال بازارهای جدید گردشگری در ایران است.
رحمانی موحد به تمایل دو کشور برای لغو روادید اشاره کرد. ظاهرا راه‌اندازی ویزای الکترونیک نیز در دستور کار مسئولان است و برنامه لغو روادید با روسیه نیز مورد بحث قرار گرفته است.
این دفتر از یکی از شرکت‌های گردشگری روسیه گواهی نامه Halal friendly را دریافت کرد و قرار است رحمانی موحد بسته گردشگری حلال را برای مسافران ایرانی‌ به روسیه تهیه کند.

اشتراک:

نظرات بسته اند