گرانتر شدن نرخ دیه چه تاثیری بر بیمه خودرو داشته؟

0

افزایش دیه که باعث شده بود تا شرکت های بیمه گر مجبور شوند در قیمت بیمه های خودرو تغییراتی اعمال کنند. گویا هم مشتریان و هم شرکت ها چندان از این افزایش قیمت بیمه شخص ثالث راضی نیستند.

اروج گروسی مدیر بیمه خودرو شرکت بیمه کارآفرین در خصوص افزایش نرخ بیمه گفت: هر چند نرخ بیمه شخص ثالث انواع خودرو و موتورسیکلت افزایش یافته؛ اما از سوی دیگر هزینه هایی که در هنگام حادثه باید پرداخت شود نیز افزایش داشته است.

بنابراین افزایش نرخ حق بیمه نه تنها به معنای رشد سودآوری شرکت های بیمه نخواهد بود؛ بلکه می تواند تاثیر منفی هم بر جای گذارد.

برای استعلام بیمه خودرو کلیک کنید

کوچه باغی مدیر مالی شرکت بیمه سامان نیز در باره این افزایش قیمت عقیده دارد؛ این افزایش نرخ تاثیر با اهمیتی بر صورت های مالی شرکت های بیمه ای نخواهد داشت.

وی در خصوص وضعیت فعلی معاملات گروه بیمه ای تصریح کرد: اتفاق ناگواری در صنعت بیمه رخ نداده و به اعتقاد من، روند معاملات سهم بیمه ای ها منطقی نمی باشد. دلیلی برای فشار فروش یا عدم معامله سهم وجود ندارد.

با توجه به رونق تولید و فروش صنعت خودرو، تولید بیشتر خودرو موجب رشد درآمد شرکت های بیمه بابت حق بیمه شخص ثالث می شود. معمولا حوادث رانندگی در خودروهای نو به دلیل رعایت بیشتر جوانب احتیاط، کمتر می باشد.

اشتراک:

نظرات بسته اند