کوئیک ۳۳ میلیونی؛ ‘جایگزین پراید آبان به بازار می آید’

1

معاون فروش و بازاریابی گروه خودروسازی سایپا تاریخ عرضه سایپا کوئیک را نیمه دوم مرداد ماه اعلام کرد. مدل های مختلف این خودرو در بازه قیمتی ۳۳ تا ۴۰ میلیون تومانی به بازار عرضه می شود.

حدود 4 ماه پیش بود که سایپا از جدیدترین محصولش به نام کوئیک رونمایی کرد. و گفت “طراحی این خودرو و تمام قطعات آن ایرانی هستند.” در آن زمان قیمت این خودرو ۳۵ میلیون تومان تعیین شده بود.

پاسخ سایپا به حداد عادل: کوییک نام ۴ هزار ساله ایرانی است.

آقای تقی زاده گفته است. خودروی کوئیک بهمراه دو محصول دیگر سایپا (ساینا و تیبا) می توانند جایگزین پراید شوند. “در حال حاضر سهم پراید از سبد محصولات سایپا از ۶۸ درصد در سه سال پیش به ۲۵.۸ درصد کاهش یافته است.”

پراید با اینکه کیفییت و ایمنی پایینی دارد اما به دلیل ارزانی از پرفروش ترین خودروها در ایران بوده است. و تلاش های برای جایگزینی خودرویی ارزان قیمت و دارای استانداردهای بالاتر تا کنون بی نتیجه بوده است.

پراید و پژو ۴۰۵ بیشترین طول عمر را در خط تولید خودروهای ایرانی دارند و بیش از دو دهه است که تولید شده اند.

معاون فروش و بازاریابی سایپا گفته است: “استراتژی ما کاهش تدریجی تولید پراید است، زیرا تولید پراید با قیمت های فعلی زیان ده است و به همین دلیل به دنبال تولید محصولی هستیم که رضایت بیشتری را جلب کرده و همچنین همراه با سودآوری باشد.”

آقای تقی زاده همچنین از راه اندازی خط تولید مشترک سایپا – سیتروئن تا پایان امسال خبر داده و از “خودروی C۳” به عنوان اولین محصول مشترک نام برده است.

دو روز پیش (۱۷ ژوئیه / ۲۶ تیر) شرکت خودروسازی رنوی فرانسه اعلام کرد در شش ماه اول سال جاری میلادی با فروش بیش از ۶۸ هزار خودرو در بازار ایران ، فروش محصولاتش در این بازار دو برابر شده است.

به گفته رنو موفقیت مدل های تندر و ساندروی رنو در ایران نقش اصلی را در افزایش فروش داشته است؛ دو محصولی که توسط شرکت خودروسازی سایپا عرضه می شوند. در این مدت تعداد خودروهای فروخته شده رنو در ایران بیشتر از کشورهایی مثل بریتانیا بوده است.

اشتراک:

۱ دیدگاه