کلکسیونر بزرگ همبرگر در گینس

0

در دنیا افرادی هستند که علاقه مندی های عجیبی دارند. برخی از افراد را میتوان کلکسیونر های قهاری دانست که تمبر، اشیای قیمتی و یا هر چیز دیگری را جمع آوری می کند. اما سایت روزیاتو در یکی از گزارشات خود، از مردی خبر داد که یک کلکسیونر بزرگ همبرگر است.

کلکسیونر همبرگر

نام این فرد هری اِسپِرل ست که البته به هری همبرگر شهرت یافته است. این مرد، ساکن منطقه ی ساحلی دیتونا آمریکا است و علاقه ی زیادی یه همبرگر دارد  و همین موضوع سبب شده است تا مجموعه ای بزرگ از اشیائی تهیه کند که به شکل این ساندویچ خوشمزه است. حتی این علاقه ی شدید او سبب شده است تا نام او در کتاب گینس نیز ثبت شود.
او از 29 سالگی تا به امروز مضغول تکمیل کردن کلکسیون خود است. او همچنین به پایگاه اینترنتی وایس این چنین گفته است: مجموعه او در گینس شامل ۳۷۲۴ تکه می شود. از جا سوئیچی گرفته تا اسباب بازی حیوانات و یا از ماشین های همبرگری تا دکور فیلم های هالیوودی همگی در این مجموعه بامزه جای گرفته اند. البته به گفته ی او 6 هزار دیگر از اشیائ همبرگر شکل او نادیده گرفته شده است.
بنا بر گزارش روزیاتو، ماجرا از سال ۱۹۸۷ شروع شد. زمانی که اسپرل به عنوان یک دلال تمام وقت اشیاء و یادبودهای کلکسیونی فعالیت می کرد. او برای فروش یک سینی متعلق به دهه ۱۹۵۰ در یک رستوران بین جاده ای مجبور شد چند ماکت نوشابه، سیب زمینی سرخ شده و همبرگر خریداری کند. سینی و تمام اسباب بازی ها به جز همبرگرهای پلاستیکی به فروش رسید. دوستان اسپرل با مشاهده همبرگرها روی میز کارش به شوخی به وی گفتند: عقلت را از دست داده ای؟ همبرگر جمع می کنی؟ و او در پاسخ گفت: نه! اما شاید ایده بدی نباشد.
در سال اولی که او تصمیم به انجام این کار گرفت، سپرل توانست 92 شی به شکل همبرگر جمع آوری کند که همگی آنها شامل اشیا کوچکی مانند نمک و فلفل پاش، جا شمعی، سینی و اسباب بازی حیوانات همبرگری می شدند. او این اشیائ را معمولا از حراجی های خیابانی و بازارهای اجناس دست دوم خریداری می کرد. . اما با وسعت گرفتن کار فروشگاه اینترنتی eBay، کار اسپرل بسیار ساده تر و روز به روز بر وسعت این مجموعه افزوده شد.
اما ارزشمدترین وسیله ی این مجموعه را میتوان یک موتور هارلی داویدسون مدل ۱۹۸۷ دانست که او آن را سه چرخه ای همراه با یک پوشش فایبرگلاس تبدیل کرده است. یک چیز برگر بزرگ توسط تیم اسپرل موسوم به “همراهان همبرگر” طراحی و رنگ آمیز شده و روی این سه چرخه قرار گرفته است. برای اینکه این موتور درست شود، 100 هزار دلار و همچنین دو سال زمان صرف شد که در نهایت این موتور همبرگری بارها در برنامه ها و آگهی های تلویزیونی به تصویر کشیده شده است.
از نظر او که متولد آلمان است، همبرگر نماد میهن پرستی برای آمریکایی هاست، همچنین از نظر او مردم باحال، غذای خوب، ماشین ها و موتورسیکلت های آمریکایی و بطور کل سبک زندگی این کشور برایش جالب است و بر این اساس همبرگر را یکی از اصول جدا نشدنی در فرهنگ آمریکایی می داند.
“از نظر من همبرگر نماد کشور آمریکا است. وقتی به آلمان فکر می کنید، آبجو و بزرگراه های این کشور در ذهنتان شکل می گیرد اما در مورد آمریکا همبرگر را باید نماد این کشور دانست.”

کلکسیونر بزرگ همبرگر

کلکسیونر بزرگ همبرگر

کلکسیونر همبرگر

کلکسیونر همبرگر

کلکسیونر همبرگر

کلکسیونر همبرگر

کلکسیونر همبرگر

کلکسیونر همبرگر

کلکسیونر همبرگر

کلکسیونر همبرگر

اشتراک:

نظرات بسته اند