کرواسی نگین دریای آدریاتیک مقصد ناشناخته گردشگری

0

اروپا یکی از مقاصد لوکس سفرهای ایرانیان است که با آغاز فصل گرما خرید تور اروپا بیشتر از هر زمانی از سال می شود. چند سالی است نام کرواسی را در میان تورهای لوکس می بینیم، کرواسی ای که برای خیلی از ما ناشناخته است. راهنمای سفر به کرواسی به شما می گویید که این کشور کوچک اروپایی چقدر ظرفیت برای سفر و گردشگری دارد که این سرزمین را تبدیل به یکی از مقاصد اصلی گردشگری خود اروپاییان نیز کرده است.

کشور کرواسی نگین دریای آدریاتیک

کشور کرواسی نگین دریای آدریاتیک

کرواسی را بیشتر بشناسیم

برای ما ایرانیان نام کرواسی با نام مربی معروف تیم ملی فوتبال یعنی ایوانکو ایوانکوویچ عجین شده است که در سال 2006 ایران را به جام جهانی برد. این مربی از سرزمینی می آید که نگین دریای آدریاتیک لقب گرفته است. کرواسی، بهشت دریای بالتیک، سرزمین زیباییها و مزه ها و طبیعتی سرسبز و هزار رنگ با سواحل رویایی است که دل گردشگران را از سراسر دنیا برده است.

جمهوری کرواسی، کشوری در منطقه ی بالکان در جنوب مرکزی اروپا است که از شمال با اسلوونی و مجارستان، از شمال شرقی با صربستان، از شرق با بوسنی و هرزگووین و از جنوب با مونته‌نگرو و دریای آدریاتیک مرز مشترک دارد. پایتخت این سرزمین زاگرب است که بزرگترین شهر کرواسی نیز است. این کشور کوچک اروپایی جمعیتی بالغ بر ۵ میلیون نفر دارد و زبان رسمی مردم آن کرواتی و واحد پول آنها کونا است. کرواسی علی رقم تاریخ معاصر پر فراز و نشیبی که دارد امروزه یکی از کشورهای آرام اروپایی است که با وجود ظرفیتهای طبیعی متنوع و سواحل مرجانی گویی تنها برای استراحت توریستها ساخته شده است. این سرزمین با جذابیتهای خیره کننده ی طبیعی، تاریخی و فرهنگی در اولویتهای گردشگری منطقه بالکان قرار گرفته است.

کشور کرواسی در نقشه

کشور کرواسی در نقشه

جاذبه های دیدنی کرواسی

کرواسی یکی از مقاصد ارزان قیمت در اروپا محسوب می شود که با دردسر کمتری می توانید ویزای آنرا دریافت کرده و راهی سرزمینی ناشناخته اما شگفت انگیز بشوید. این کشور در مجاورت دریای زیبای آدریاتیک، خط ساحلی طولانی ای دارد. از این روی یکی از دلایل اصلی سفر به کرواسی ساحل و دریا و جلوه های خیره کننده ای است که به موجب دریا در این سرزمین ایجاد شده است.

شهرهای ساحلی کرواسی اصلی ترین مقصد گردشگری در این کشور محسوب می شوند. استراحت و آفتاب گیری در سواحل، تفریحات دریایی از جمله قایق سواری و شنا را می توانید در کرواسی با بالاترین کیفیت تجربه کرده و روح خود را جلا بدهید.

کشور کرواسی نگین دریای آدریاتیک

کشور کرواسی نگین دریای آدریاتیک

در کشور مناطق بکری برای طبیعت دوستان وجود دارد که می توانند ساعتها در آنجا به ماجراجویی بپردازند. کوهها، غارها، آبشارها و رودخانه های این سرزمین برای طبیعت گردی یکی از ناب ترین نقاط روی زمین محسوب می شوند. از این روی کرواسی بهشت گردشگری افرادی است که فقط با یک دوچرخه و یک کوله پشتی راهی ماجراجویی در سرزمینهایی ناشناخته با طبیعت و فرهنگی شگرف می شوند.

کشور کرواسی نگین دریای آدریاتیک

کشور کرواسی نگین دریای آدریاتیک

از طبیعت کرواسی که بگذریم این کشور دارای فرهنگ، هنر، آداب و رسوم غنی ای است که می تواند برای شما جدید باشد. شما می توانید از قدم زدن در کوچه پس کوچه های شهرهای کرواسی نهایت لذت را از تماشای مردم مهمان نواز و معماری منحصر به فردی که اصالت دارد، ببرید.

شاید اصلی ترین مقصد شما در سفر به این کشور، پایتخت باشد. زاگرب شهری است که در شمال کشور واقع شده و فاقد ساحل و دریا است. در این شهر با هزینه ی کمتر می توانید اروپای زیبا را از نزدیک تجربه بکنید. از جاذبه های گردشگری این شهر باید به منطقه ی تاریخی گونیج گراد و باغ گیاه شناسی زاگرب است. در این شهر موزه ها و گالریهای هنری بسیاری وجود دارد که می تواند برای شما بسیار جذابیت داشته باشد. قطعا در طول مدت اقامت خود از تماشای بناهای این شهر با معماری منحصر به فرد آنها بسیار لذت خواهید برد.

کرواسی  کشور هزار جزیره است که دارای بیش از 80 جزیره کوچک خالی از سکنه است. از معروف ترین این جزایر باید به جزیره های کورناتی و زلانتی رات اشاره کرد که بیشترین جذابیت و امکانات را برای سفر و گردشگری دارا هستند.

از دیگر مناطق دیدنی کرواسی شهرهای زادار و دوربرونیک هستند که دوبرونیک با جاذبه های گردشگری طبیعی فوق العاده و معماری بی نظیری که دارد مروارید دریای آدریاتیک لقب گرفته است.

دوبرونیک شهرهای توریستی کرواسی

دوبرونیک شهرهای توریستی کرواسی

در کرواسی با انبوه جاذبه های تاریخی و طبیعی روبه رو هستید که این کشور را ارزشمند برای سفر و گردشگری می کند. بهترین فصل سفر به این کشور از اوایل ماه ژوئن تا اواسط سپتامبر است که این کشور با هجوم گردشگران ارزان گرد مواجه می شود. در کل کرواسی دارای آب و هوای مدیترانه ای است که در طول سال به غیر از دسامبر تا اوایل مارچ که هوا بسیار سرد است، مناسب برای سفر و گردشگری است.

اشتراک:

نظرات بسته اند