کرنل نسخه اگزینوس گلکسی اس 8 به صورت متن باز منتشر شد

0

سامسونگ کرنل نسخه اگزینوس گلکسی اس 8 را به صورت اپن سورس «متن باز» منتشر کرد. این اقدام به دلیل افزایش تعدادکاربران پرچمداران جدید سامسونگ و علاقه آنها به سفارشی سازی اسمارت فون شان صورت گرفته!

کرنل های متن باز معمولا به این منظور عرضه می شوند. تا توسعه دهندگان بتوانند رام های سفارشی برای گوشی مورد نظر بسازند. و با افزایش قابلیت های متعدد همچو امکان حذف اپ های غیر ضروری و … تجربه متفاوتی را به کاربران بدهند.

سامسونگ فقط کرنل نسخه های اگزینوس پرچمداران اخیرش را منتشر کرده و برای کاربرانی که گجتشان از چیپست اسنپدراگون بهره می برد هنوز منتشر نشده. و خبری هم مبنی بر انتشارش در دسترس نیست.

این برای کاربران گوشی های گلکسی اس 8 و اس 8 پلاس با پردازنده های اسنپ دراگون شاید کمی ناراحت کننده باشد. اما باید گفت گلکسی اس 8 بدون رام های سفارشی هم چیزی کم ندارد.

پیش از این معمولاً دستگاه های مجهز به چیپ مجتمع اگزینوس مورد توجه توسعه دهندگان قرار نمی گرفتند، اما سامسونگ با اقدام اخیرش می خواهد این روند را تغییر دهد. به زودی شاهد توسعه کرنل های پایدار تر و رام های سفارشی برای گلکسی اس 8 خواهیم بود.

عرضه رام سفارشی گلکسی اس 8

عرضه رام سفارشی گلکسی اس 8

با این اقدام سامسونگ کاربران می توانند با نصب کاستوم رام ها از قابلیت های زیادی برخوردار شوند. حتی کاربران نیمه حرفه ای هم میتوانند از رام های سفرشی استفاده کنند.

افراد علاقه مند می توانند به پایگاه اینترنتی «مرکز انتشار منبع باز» (OSRC) سامسونگ مراجعه کرده و کرنل گلکسی اس 8 یا گلکسی اس 8 پلاس را دریافت نمایند.

اشتراک:

نظرات بسته اند