کدام گوشی ها در طرح ریجستری فعال نمی شوند؟

2

بلاخره طرح ریجستری گوشی های وارداتی اجرایی شد و از این پس گوشی های قاچاق هیچ جایی از ایران امکان دریافت سرویس های مخابراتی را نخواهند داشت.

طبق گفته های معاون وزیر ارتباطات هر گوشی که پیش از ریجستری شدن از گمرگ خارج شود. امکان ثبت شدن در سامانه ریجستری برای فعال شدن را نخواهد داشت.

به زبان ساده تر گوشی هایی که قاچاق میشوند و یا مسافرین از آنطرف مرزها با خود میاورند. در صورتی در داخل کشور قابل استفاده هستند که در گمرک ریجستری شوند!

حسین فلاح جوشقانی معاون وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات گفت: طبق اعلام قبلی، هیچ آیفون و آیپدی (گوشی و تبلت اپل) که قاچاق باشد. سرویس مخابراتی نخواهد گرفت.

ریجستری موبایل

ریجستری موبایل

معاون وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات تأکید کرد: کالایی از گمرک خارج شود دیگر امکان ثبت در سامانه رجیستری برای فعال شدن در شبکه مخابراتی را نخواهد داشت.

مسافرانی که در بیرون از مرز هم اقدام به خرید گوشی میکنند. اگر در زمان ورود به کشور در گمرک آنرا ریجستری کنند مشکلی نخواهد داشت. اگر واردکننده یا مسافر بدون ثبت کالا را از گمرک خارج کند دیگر امکان ثبت در سامانه برایش میسر نخواهد بود.

رئیس سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی اظهار امیدواری کرد: پس از اجرای فاز دوم طرح رجیستری با ممنوع شدن گوشی و تبلت قاچاق اپل طی یک یا دو ماه آینده سایر مدل های گوشی نیز تحت پوشش طرح قرار گیرد.

اشتراک:

2 دیدگاه

  1. شیدا کیانی در

    قابل تحسین هستش. من خودم دو سال پیش یه گوشیه قاچاق خریدم و واقعا بعدا از این که گارانتی نداره احساس پشیمونی کردم

  2. ای بابا قصد داشتم بگم از اونور برام آیفون 8 بیارن اینطوری که نمیشه. یعنی راهی نیست گوشیهایی که مسافرا میارن سیم کارت بهش بخوره؟!!!