در این کتابخانه می توانید 24 ساعته بمانید

0

استفاده از برخی مکان های ویژه به عنوان جاذبه ای برای گردشگری در سراسر دنیا به یک امر بدیهی و متداول تبدیل شده است. اگر با خرید تور اروپا، به شهر پاریس سفر کنید، میتوانید از کتابخانه ای دیدن کنید که شیوه ای متفاوت را پی گرفته است. نام این کتابخانه شکسپیر است و از سال 1919 افتتاح شده بود در جریان جنگ جهانی دوم توسط نازی ها بسته شد و بار دیگر به سال 1951 با شیوه جدید شروع به کار کرد.
این کتابخانه از مشهور ترین کتابخانه های پاریس است که دارای 6 هزار جلد کتاب مختلف است که از مدت بازگشایی خود تا به امروز پذیرای نویسندگان معروف بسیاری است که از جمله ی این نویسنده ها می توان به ارنست همینگوی، جیمز جویس و … اشاره کرد، اما امروز این کتابخانه بیش از یک کتابخانه و جاذبه ای گردشگری محسوب می شود.
اما آنچه که این کتابخانه را خاص و ویژه کرده است این  است که دوستداران کتاب و کتابخوانی میتوانند شبانه روزی در این مکان بمانند، بدین صورت که مشتریانی که  در طول روز به دیدن کتابها مشغول بوده اند اگر مایل باشند می توانند شب را در فضای در نظرگرفته شده به استراحت بپردازند و خواب راحتی را در این فضا تجربه کنند. ضمنا در کتابخانه شگسپیر اتاقی برای نویسندگان در نظر گرفته شده است که آنان می توانند برای گفتگو و بحث پیرامون مسائل ادبی در آن جمع شده، همچنین اتاقی برای موسیقی و در نهایت شش تخت برای خواب فضای داخلی این  کتابفروشی را تشکیل می دهد.
جالب اینجاست که تمامی خدماتی که در این مجموعه در اختیار مراجعین قرار می دهد، رایگان است و بازدیدکننده ها می توانند بدون پرداخت حتی یک دلار از امکانات در نظر گرفته شده استفاده کنند. اما کسانی که مایلند تا از خدمات این کتابخانه ی منحصر به فرد استفاده کنند، کافیست تا با ارسال رزومه ای یک صفحه ای از خود و خواندن یک کتاب در طول حضور خودبه این کتابخانه مراجعه کنند.
یکی از صاحبان کتابفروشی شکسپیر طی این سالهای حضورش اقدام به نوشتن کتاب خاطراتی کرده و برخی از رزومه های عنوان شده را  ذکر کرده و به انتشار رسانده است.
” با غریبه ها مهربان باشیم شاید آنها فرشته ای در لباس مبدل باشند. ” شعار زیبایی است که این کتابخانه دارد.
تا کنون 30 هزار نفر از بازدید کنندگان که بسیاری از آنان را مهاجران تشکیل می دهند، از این کتابخانه بازدید کرده اند. رکورد عجیبی که این کتابخانه کسب کرده است،اقامت بازدید کننده ای به مدت 8 سال در این کتابخانه است که در نوع خود رخدادی عجیب محسوب می شود. گفته می شود که این بازدید کننده در تمامیاین هشت سال در این کتابخانه زندگی کرده است و دیگر عضوی از این کتابخانه ی عجیب به شمار می رفت.

تور اروپا و کتابخانه شکسپیر

تور اروپا و کتابخانه شکسپیر

تور اروپا و بازدید از کتابخانه شکسپیر

تور اروپا و بازدید از کتابخانه شکسپیر

کتابخانه شکسپیر

کتابخانه شکسپیر

کتابخانه شکسپیر

کتابخانه شکسپیر

کتابخانه شکسپیر

کتابخانه شکسپیر

تور اروپا و کتابخانه شکسپیر

تور اروپا و کتابخانه شکسپیر

اشتراک:

نظرات بسته اند