کانادا و حقایق شگفت انگیز آن

0

همان طور که می دانید کانادا کشوری بسیار بزرگ و پهناور است که سالیانه پذیرای گردشگران زیادی است. تور کانادا نوروز ۹۸، تعطیلات بی نظیری را برای مسافران کانادا رقم می زند و می توانید سفری خوش و خاطره انگیز را رقم بزنید. این کشور، کشوری مهاجر پذیر است و قوم ها و فرهنگ های متفاوتی در آن زندگی می کنند، اگر قصد مهاجرت به این کشور را دارید و تا به حال به کانادا سفر نکرده اید، پیشنهاد می کنیم که با تور کانادا نوروز ۹۸ سفری به کشور کانادا داشته باشید و تمامی جوانب را در نظر داشته باشید و سپس اقدام به مهاجرت نمایید. حتی برای دریافت تور کانادا نوروز ۹۸ نیاز به مقدماتی نظیر دریافت ویزا و اثبات تمکن مالی است که در صورت دریاف یزا به راحتی با تور کانادا می توانید به این کشور بی نظیر سفر نمایید. حال اگر تصمیم سفرتان به کانادا جدی است، این مطلب را دنبال کنید تا برخی از حقایق جالب در خصوص این کشور را بیان کنیم. با ما همراه باشید.

منیتوبا قلمرو مارها

جالب است بدانید که بیشتر افراد اعتقاد دارند که استرالیا پایتخت مار ها در جهان است. لازم به ذکر است که در حقیقت بزرگ ترین تجمع مار ها در جهان، منیتوبا است. در ماه مه، حدود ۷۰،۰۰۰ مار از خواب زمستانی در استان پریری بیرون می آیند. بیشتری ترین و پرتعدادترین نژاد مار red-sided garter snake است.

مار

مار

بابانوئل اهل کانادا است

وزیر مهاجرت کانادا اعلام کرده است که بابا نوئل شهروندی کانادایی بوده است. تنها دلیل رنگ آمیزی لباس بابانوئل، پرچم کانادا به رنگ های قرمز و سفید است. جالب است بدانید که اگر بخواهید به بابانوئل نامه بدهید، می بایست از این آدرس استفاده نمایید: بابا نوئل، قطب شمال، H0H 0H0، کانادا. سالیانه یک میلیون نامه به آدرس بابا نوئل ارسال می شود.

بابانوئل

بابانوئل

مواد غذایی

۸۰ درصد از صادرات عدس سبز جهان از کشور کانادا تولید می شود و حدود ۹۵ درصد آن تنها از استان ساسکاچوان تولید می شود. در کانادا ۷۱ درصد از شیره ی افرای جهان تامین می شود و تنها استان کبک ۹۱ درصد آن را تولید می سازد.

پایتخت خرس های قطبی

در شمال منیتوبا، چرچیل پایتخت خرس های قطبی جهان است. بهتر است بدانید که تقریبا ۱۵۵۰۰ قلاده از ۲۵۰۰۰ خرس قطبی دنیا در چرچیل زندگی می کنند چراکه دسترسی راحتی به خلیج هودسون یخ زده دارد. خلیج هودسون یخ زده محل زندگی زمستانی آن ها می باشد. این منطقه زندان خرس های قطبی است به صورتی که جمعیت خرس ها از ساکنین نیز بیشتر می شود. مسئله ی بسیار حریت آور این است که ساکنین این محل در های خانه خود را قفل نمی کنند که اگر رهگذری با خرس رو به رو شد و در خطر بود بتواند سریعا خود را به خانه ای امن برساند.

خرس قطبی

آمادگی کانادایی ها برای استقبال از آدم فضایی ها

اولین کشوری که باند فرود مخصوص UFO مهیا کرده است، کشور کانادا است. باند UFO در سال ۱۹۶۷ افتتاح شده است. این باند در سنت پل، آلبرتا واقع شده است. این پلت فرم بیش از ۱۳۰ تن وزن دارد و ساختار بتن در واقع دارای یک کپسول زمان است که در سال ۲۰۶۷ افتتاح خواهد شد.

کبک شهر اولین ها

اگر با تور کانادا نوروز ۹۸ به کبک سفر می کنید، بهتر است بدانید که شهر کبک در سال ۱۶۹۵ میلادی ساخته شد و اطراف آن را ۴.۶ کیلومتر دیوار و قلعه محاصره کرده اند. این شهر اولین شهر در آمریکای شمالی بوده است که در میراث جهانی یونسکو نیز به ثبت رسیده است.

پارک های ملی بزرگ تر از یک کشور

پارک ملی وود بوفالو واقع شمال شرقی آلبرتا و مناطق جنوبی شمال غربی، بزرگ ترین پارک ملی کشور به وسعت ۴۴،۸۰۷ کیلومتر مربع (۱۷،۳۰۰ مایل مربع) و دومین پارک ملی بزرگ جهان است. این پارک از کشور های دانمارک، سوئیس و هلند نیز بزرگ تر است.

معذرت خواهی

اگر با تور کانادا نوروز ۹۸ به کانادا سفر می کنید، بهتر است بدانید که کانادایی ها به ادبشان شهرت دارند. به صورتی که از کلمه ی sorry بسیار استفاده می کنند. حتی در سال ۲۰۰۹ قانونی ثبت شد که استفاده از عذر خواهی در دادگاه را ممنوع اعلام کردند. به همین ترتیب امروزه در کانادا از این واژه در اکثر موارد برای ابراز همدردی استفاده می کنند تا اینکه در ازای کار اشتباه که از انجام آن پشیمان هستند.

خالی از سکنه

یکی از مسائل قابل توجه در کانادا این است که ۹۰ درصد سرزمین های آن خالی از سکنه است. توجه داشته باشید که کانادا از آمریکا کمی بزرگ تر است ولی جمعیت آن تنها ۱۱ درصد آمریکا است. از آن جمعیت، ۹۰٪ کانادایی ها در ۵۰۰ کیلومتری (۳۱۱ مایل) مرز ایالات متحده زندگی می کنند. همچنین دارای بزرگ ترین جزیره های غیرممکن برای زندگی کردن به نام های جزیره دون در خلیج بافین و Nunavut می باشد.

خط ساحلی بسیار طولانی

بزرگ ترین خط ساحلی در جهان متعلق ب کانادا است. طول خط ساحلی کانادا ۲۰۲۰۸۰ کیلومتر معادل ۱۲۵۵۶۷ مایل است. این کشور بزرگ ترین منطقه آبی در جهان را دارد.

مبدا نام گذاری کانادا

آیا تا به حال فکر کرده اید که چرا این اسم را برای این کشور انتخاب کرده اند؟ واژه ی کانادا از کلمه ی کاناتا بر گرفته شده است به صورتی که در زبان بومیان سرخ پوست کانادا به اقوان نخست به معنای سرزمین و یا دهکده معروف است. در سال ۱۵۳۵ میلادی ساکنان این منطقه که امروزه آن را با نام کبک می شناسند، از این کلمه استفاده کردند تا نشانی این محل را به ژاک کارتیر که مقصدش به سمت دهکده استاداکونا بود، بدهند. کارتیر از واژه ی کانادا به منظور اشاره به کل منطقه استفاده کرد و در سال ۱۵۴۷ کانادا روی نقشه نمایان شد.

اشتراک:

نظرات بسته اند