کارکنان کاخ سفید اجازه استفاده از اپل واج را ندارند!

0

اگرچه اپل واچ به گونه ای طراحی شده تا همه جا همراه کاربران باشد اما این قانون در همه جای دنیا صدق نمی کند!

همانطور که می دانید ساعت های هوشمند اپل را میتوان در هر شرایطی همراه داشت. در حال ورزش، زیر آب، دل بیابان سوزان و حتی قطب شمال! اما در کاخ سفید نمی توان این گجت هوشمند را همراه داشت.

این قانون به زمانی بر می گردد که جان کلی، رییس ستاد کارکنان کاخ سفید؛ استفاده از هرگونه موبایل شخصی در این ساختمان را ممنوع اعلام کرد. ابتدا تصور می شد منظور جان کلی فقط اسمارت فون های هوشمند است. اما ظاهرا هدف کلی فراتر از این چیزها بوده و هر گونه گجت هوشمندی که از وایفای، بلوتوث، رادیو یا هر قابلیت مخابراتی دیگری را پشتیبانی کند بوده است.

این موضوع به صراحت در بروشورهای کاخ سفید ذکر شده که هر دستگاهی که از هر اتصالی پشتیبانی کند ممنوع است و نباید داخل کاخ سفید مورد استفاده قرار گیرد.

همچنین به صورت واضح تر علاوه بر کجت هایی چون آیفون و آیپد به ساعت های هوشمند و پایشگرهای سلامتی نیز اشاره کرده که معمولاً از بلوتوث و وای فای پشتیبانی می کنند. اپل واچ هم یکی از دیوایس هایی بوده که به عنوان مثال، به آن اشاره شده است.

apple watch

apple watch

بنابر توضیحات کاخ سفید «هرگونه دستگاه پرتابلی که سیگنال های الکتریکی می فرستد و توسط آژانس ارتباطات کاخ سفید تهیه نشده باشد» ممنوع است. یکی از مقامات کاخ سفید هم در مصاحبه ای با ABC می گوید قوانین تازه، نشان دهنده تلاش دولت ترامپ برای مقابله با اخبار افشایی و نیز افزایش بهره وری کارمندان است.

اما در همین حال از یک سو، دولت ترامپ در بروشور خود دلیل این امر را محافظت از زیرساخت های تکنولوژی کاخ سفید در برابر دسترسی غیرمجاز دانسته و از سوی دیگر، سارا سندرز، مشاور رسانه ای کاخ سفید ضمن تایید اطلاعات بروشور می گوید که این قوانین هیچ ارتباط به اخبار افشایی در رسانه ها یا اطلاعات منتشر شده در کتاب Fire & Fury مایکل وولف ندارد.

اشتراک:

نظرات بسته اند