کارهایی که پس از ورزش باید انجام داد کدامند؟

0

تا کنون فرض بر این بود که حمام رفتن پس از ورزش کاری ضروری و مفید است حال محققان خلاف این را می گویند و معتقدند نباید بلافاصله پس از ورزش حمام رفت!

همه ما برای رسیدن به تناسب اندام و بدنی سالم اقدام به ورزش می کنیم. برخی افراد گاهی هرچقدر هم ورزش می کنند هیچ تغییری در بدنشان حس نکرده و نا امید می شوند. ایا هیچ فکر کرده اید که شاید درست عمل نمی کنید؟ کارهایی وجود دارند که در باور عمومی پس از ورزش کردن لازم الجرا هستند در حالی که علم خلاف آنرا می گوید مثل دوش گرفتن پس از ورزش!

لباس های ورزش را فورا عوض کنید
معمولا لباس های ورزش خیس عرق می شوند و نخستین کاری که ورزشکارها باید انجام دهند تعویض لباس هاست. لباس های مرطوب به عرق محیط خوبی برای رشد سریع باکتری ها هستند. نخستین کاری که پس از اتمام ورزش می کنید تعویض لباس هاست. حتی کفش و جوراب و هر لباسی را که به تن دارید باید عوض کنید.

بعد از ورزش استراحت نکنید
هیچ چیز بعد از ورزش سنگین مثل لم دادن جلوی تلوزیون خوش آیند نیست، اما شما این کار را نکنید! بعد از ورزش پیاده روی توصیه می شود این کار باعث شده بدن به آرامی سرد و ریکاوری شود. همچنین پیاده روی سرعت گردش خون را افزایش می دهد در این حالت میتوانید کمی حرکات کششی هم انجام دهید تا بدنتان به حالت عادی برگردد.

تناسب اندام

تناسب اندام

سوخت رسانی به بدن
هر بار که ورزش می کنید کلی از انرژی شما تحلیل میرود. بهتر است پس از اتمام ورزش مواد غذایی مغذی و نوشیدنی سالم میل کنید تا انرژیتان تحلیل نرود. این باور که خودن چیزی بعد از ورزش سبب چاقی میشود غلط بوده و کارشناسان ورزشی میگویند 20 دقیقه پس از ورزش سعی کنید خودتان را با یک وعده غذایی حاوی پروتئین، کمی چربی و مقداری کربوهیدرات سیر کنید.

پس از ورزش حمام نروید
با انجام حرکات ورزشی سنگین بدن مایعات زیادی از دست می دهد و فشار خون هم بالا می رود، رفتن به سونا یا حمام گرفتن در این شرایط می تواند باعث بهم خوردن حال تان شود. پس از تمرین آب زیادی بنوشید و بهتر است قبل از ورزش حمام کنید و دوش بعد از ورزش را به ساعتی بعد موکول کنید.

اشتراک:

نظرات بسته اند