چگونگی دریافت انواع ویزای کانادا

0

افراد زیادی هستند از کشور ایران که به دلایل مختلفی قصد سفر به کشور کانادا را دارند. حال دلایل سفر می تواند متفاوت باشد، ممکن است بخواهید از اقوام خود دیدن کنید و یا به دلیل تحصیل و یا کار و حتی شرکت در همایشی علمی و … بخواهید به کشور بزرگ و زیبای کانادا سفر کنید. به هر دلیلی که بخواهید به این کشور بروید ملزم به دریافت ویزای کانادا هستید.
دریافت ویزای کانادا مبنی بر هدف سفر شما می تواند شامل شرایط و مدارک خاصی باشد که در این مطلب توضیحات کاملی در خصوص انواع ویزای کانادا، هزینه ها و مدارک مورد نیاز را بیان کرده این تا بتوانید از تمامی مراحل دریافت ویزای کانادا آگاهی یابید. با ما همراه باشید.


انواع ویزای کانادا


ویزای کانادا انواع مختلفی دارای که با توجه به هدف سفر خود می توانید برای دریافت آن اقدام کنید. ویزای کانادا دارای انواع مختلفی نظیر ویزای تحصیلی، ویزای توریستی، ویزای فرصت مطالعاتی، ویزای کار و … است . ویزا های کانادا به دو دسته ی ویزای موقت و ویزای دائم تقسیم می شود. برای دریافت هر یک از این دو دسته می توانید هم به صورت آنلاین و هم به صورت حضوری به سفارت کانادا اقدام نمایید.
بهتر است بدانید که سفارت کانادا در ایران بسته است و متقاضیان می بایست جهت انگشت نگاری و بیومتریک ویزای کانادا به یکی از دفتر های VFS در کشور های همسایه ایران بروند. لازم به ذکر است که بهترین راه برای دریافت ویزای کانادا درخواست آنلاین است.


ویزای موقت کانادا


نوعی ویزا به اسم ویزای موقت وجو دارد که متقاضی برای مدت مشخصی قصد اقامت در خاک کانادا را دارد. ویزای موقت کانادا شامل ویزای توریستی، ویزای تحصیلی و ویزای همراه کانادا است.


ویزای توریستی کانادا


ویزای توریستی، نوعی ویزا است که به مسافران تنها برای اهداف توریستی داده می شود. مسئله ی جالب توجه این است که این ویزا به صورت ویزای مولتی کانادا صادر می شود. این ویزا در ایران به اسم ویزای ۵ ساله نیز معروف است. افسر های مهاجرت کانادا دستور دارند که تا جای ممکن ویزای کانادا را به صورت مولتی صادر کنند.
کسانی که این ویزا را دریافت می کنند، می توانند تا زمانی که ویزای کانادا را دارند و هرموقع و بدون داشتن هیچ گونه محدودیتی وارد خاک کانادا شوند و به مدت ۶ ماه پس از هر ورود در این کشور اقامت داشته باشند. جالب است بدانید که پس از آن که ۶ ماه اقامت به اتمام رسید می توانند حتی ۶ ساعت از کشور کانادا خارج شوند و پس از آن دوباره وارد خاک کانادا شوند و تا ۶ ماه دیگر بدون هیچ گونه مشکلی در این کشور بمانند.

همچنین بخوانید: کانادا و حقایق شگفت انگیز آن


سوپر ویزای کانادا


این ویزا نوعی ویزای توریستی به شمار می آید که طبق آن والدین، پدر بزرگ و یا مادربزرگ فردی که اقامت دائم کانادا را دارد قادر به دریافت آن هستند. به معنای دیگر دعوت کننده باید فرزند و یا نوه ی متقاضی باشد. حداقل حقوق پایه ی دعوت کنند باید بالای ۲۴۰۰۰ دلار در سال باشد. برای درخواست ویزای سوپر می بایست مدارک اقامت و ارزشیابی و شرایط مال دعوت کننده نیز در پرونده موجود باشد. فرد دعوت کننده می بایست بیمه ی خدمات درمانی متقاضیی را برای یک سال از خاک کانادا پرداخت کرده باشد و همچنین متقاضی باید تت نظر پزشک های سفارت مورد معاینه قرار گیرد.
تایید از طرف پزشک سفارت به این دلیل است که سلامت متقاضی قبل از وارد شدن به خاک کانادا تایید شود و مشخص شود که متقاضی قصد تحمیل هزینه های درمانی خود به دلت کانادا را ندارد. اعتباری اعلام شده برای این نوع ویزا به مدت ده سال است ولی از آن جایی که پاسپورت های ایرانی تنها ۵ سال اعتبار دارند این ویزا برای ایرانی ها ۵ سال بیشتر نیست. کسانی که این نوع ویزا را دارند می توانند پس از هر ورود به مدت دو سال در کانادا اقامت گزینند. بعد از آن که اعتبار پاسپورت به اتمام رسیدن نیازی به اقدام دوباره نیست و فقط برچسب سوپر ویزا بر پاسپورت جدید وارد می شود.


ویزای تحصیلی کانادا


اگر قصد ادامه ی تحصیل دارید، باید بدانید که کشور کانادا یکی از بهترین و مهم ترین مقاصد تحصیلی است. سیستم آموزشی کانادا، نظام مند و مجهز است و به طور معمول ایالتی و استانی کنترل می شود. لازم به ذکر است که نظام کلی آموزش در کانادا زیر نظر دولت فدرال است و با وجود تفاوت های جزئی می توان گفت که کشور به این پهناوری از سیستم یکپارچه و به روزی بهره مند است. نزدیک به ۶ درصد تولید ناخالص داخلی (GDP) کانادا به سیستم آموزش این کشور تخصیص داده می‌شود و می‌توان گفت کانادا بیشترین هزینه را در بخش آموزش در بین دیگر کشورهای توسعه یافته جهان دارد.
سیستم آموزشی کشور کانادا دارای دو بخش آموزش همگانی و آموزش خصوصی است. این نوع تقسیم بندی برای تمامی مقاطع تحصیلی صدق می کند. برای دریافت ویزای کانادا از نوع تحصیلی می بایست فرم ارزیابی تحصیلی کانادا را پر کنید.


ویزای دانش آموزی کانادا


آموزش به محصل ها در این کشور از سن ۵ سالگی آغاز می شود و تا سن ۱۷ سالگی به پایان می رسد. از سطح ۱ آوزش شروع می شود و تا سطح ۱۲ ادامه خواهد داشت. پیش دبستانی نیز در برخی از استان های کانادا سطح نامیده می شود. دوره ی ابتدایی ۶ سطح دارد و دوره ی راهنمایی از سطح ۷ شروع می شود و تا سطح ۹ ادامه دارد. مقطع دبیرستان نیز از سطح ۱۰ تا ۱۲ وجود دارد. طبق قوانین آموزشی کانادا دانش آموزان خارجی می بایست هر سال بین ۱۰ تا ۱۴ هزار دلار کانادا پرداخت کنند. هزینه ی مدرسه های خصوصی در کانادا از این عدد نیز بالاتر است.


ویزای فرصت مطالعاتی کانادا


به دلیل پیشرفت اطلاعات علمی و فرهنگی بین کشور کانادا و دانش پژوهان کشور های دیگر امکاناتی به اسم ویزای فرصت مطالعاتی کانادا به واجدین شرایط داده می شودو متقاضی ها می توانند بعد از دریافت پذیرش از دانشگاه، مرکز های هنری و یا موسسه علمی برای گرفتن ویزای فرصت مطالعاتی اقدام کنند. این نوع ویزا در رده ای خاص از ویزا های تصیلی قرار می گیرد بنابراین انتخاب نوع درست ویزا می تواند از اهمیت ویژه ای برخوردار باشد.
بیشتر متقاضی ها باید برای دریافت ویزای کار اقدام کنند و بر اساس مورد که آیا در حین دوره از مرکز آموزشی و یا استاد حقوقو می گیرند و یا نه می بایست فرم های مرتبط را پر کنند و هزینه های لازم به اداره مهاجرت را پرداخت نمایند. در برخی موارد با توجه به طول مدت دوره و ماهیت علمی یا پژوهشی آن می‌توان برای سایر ویزاها، مانند ویزاهای تحصیلی و یا حتی ویزیتور عادی اقدام نمود. متقاضی های این نوع ویزا از شرایط علمی، پژوهشی و فرهنگی خاصی برخوردار هستند.


ویزای همراه تحصیلی برای فرزندان، همسر و والدین


سفر به کشور دیگر علی الخصوص در مقطع های ابتدایی و شرایط زندگی فرزندان مهم ترین دغدغه ی والدین است. تمامی والدین برای کنترل مسالئلی نظیر اینکه اسکان وخورد و خوراک فرزندشان به چه صورت است و … شرایطی را ایجاد می کند که ترجیح دهند در طول تحصیل فرزندشان کنار آن ها باشند. از طرفی دیگر این مسئله در مقطع های دیگر تحصیلی نیز حائز اهمیت است و اکثرا ترجیح می دهند همسر و فرزندانشان نیز همراهشان باشند. دریافت ویزای همراه برای همسر، فرزندان و والدین در کشور کانادا یکی دیگر از انواع ویزاهایی است که برای ورود به کانادا وجود دارد.
ویزای توریستی: در این نوع ویزا که همزمان با درخواست ویزای تحصیلی محصل در دانشگاه و یا مدرسه ارسال می‌شود، والدین دانش آموز و یا دانشجو می‌توانند ویزای همراه کانادا را با اعتباری ۶ ماهه دریافت نمایند. اگر یکی از والدین دارای ویزای کاری و یا تحصیلی در کانادا باشند، فرزدان نیازی به اخذ پذیرش از مدارس را ندارند و می توانند به راحتی ویزای کانادا را دریافت کنند.
ویزای اجازه کار: در صورتی که فردی در دانشگاه و یا کالجی معتبر در کانادا در حال تحصیل به صورت تمام وقت باشد و همسر او می توانید ویزای کار دریافت کند. این نوع ویزا به همسر متقاضی اجازه می دهد که بدون نیزا به دریافت مجوز خاصی در کانادا مشغول به کار و یا تحصیل شود.


درخواست ویزای کانادا چه مراحلی دارد؟


در بالا گفتیم که درخواست ویزای کانادا دو روش دارد، ثبت نام آنلاین و مراجعه ی حضوری.
برای ثبت نام آنلاین می بایست یک حساب کاربری ثبت نام کنید. بعد از ایجاد یک حساب کاربری و پس از واریز آنلاین هزینه ثبت نام شماره ی پیگیری داده می شود که همه ی مراحل پیگیری ویزا در رابطه با پرونده خود را می توانید از طریق همین شماره انجام دهید. می بایست فرم ۵۲۵۷ را به صورت دقیق پر کنید که بهتر است درخصوص این امر حتما از مشاور با تجربه کمک بگیرید.


مراحل کلی ثبت نام آنلاین ویزای کانادا

ایجاد حساب کاربری و تکمیل فرم

تکمیل فرم های درخواست ویزا

پرداخت به صورت آنلاین هزینه های ویزا و انگشت نگاری

اخد برگه تایید درخواست همراه با شماره پیگیری

دریافت نامه انگشت نگاری

حضور در یکی از سفارت خانه های کانادا جهت انگشت نگاری

بررسی نهایی و اعلام قبول درخواست ویزا

مراجعه مجدد به سفارت برای تحویل پاسپورت و دریافت ویز

ثبت نام حضوری: در این نوع ثبت نام متقاضی بدون نیاز به وقت قبلی یه یکی از وک های دفاتر Vfs می رود و فرم های مربوطه را تکمیل می کند و پس از انگشت نگاری به کشور باز می گردد. آدرس ایمیل ارائه شده توسط متقاضی در هنگام پر کردن فرم‌های ثبت نام ویزا کانادا، پل ارتباطی متقاضی و سفارت کانادا خواهد بود.
مدارک مورد نیزا برای دریافت ویزای کانادا
با توجه به نوع ویزایی که برای آن درخواست می دهید مدارک متفاوتی باید ارائه دهید. به طور مثال برای ویزای ۳ ماهه بهتر است پاسپورت شما حداقل ۹ ماه اعتبار داشته باشد.


مدارک مورد نیاز برای دریافت ویزای توریستی کانادا

اصل پاسپورت متقاضی با حداقل ۶ ما اعتبار به علاوه تمامی پاسپورت های قبلی

یک قطعه عکس جدید ۳٫۵ در ۴٫۵ رنگی با زمینه سفید

ترجمه شناسنامه

ترجمه سند ازدواج در صورت همسفر بودن با همسر و در صورتی که فرزند همرهتان است حتما گواهی اشتغال به تحصیل را ترجمه نمایید

تکمیل فرم اطلاعات فردی و فرم اطلاعات خانوادگی برای هر متقاضی به صورت جداگانه

نامه تمکن بانک به زبان انگلیسی و ممهور به مهر امور بین الملل بانک به همراه گردش چهار ماهه حساب که نشان دهنده میزان درآمد ماهیانه متقاضی باشد. در صورتی که گواهی سپرده بلندمدت، گواهی خرید سهام یا اوراق بهادار، سند اتومبیل و اجاره نامه دارید نیز ارائه دهید (مدت اعتبار نامه تمکن مالی و ریزپرینت ۴ ماه اخر یک ماه است.)

در صورت عدم وجود دعوت نامه، ارائه ی رزرو هتل و شرح برنامه ی سفر همراه رزرو بلیط رفت و برگشت کانادا لازم است

ترجمه رضایت نامه محضری برای همراهی فرزندانی که بدون یکی از والدین قصد مسافرت دارند. رضایت نامه باید از سوی کسی باشد که آن ها را همراهی نمی کند.

کارمند ها می بایست گواهی اشتغال به کار را به زبان انگلیسی روی سربرگ شرکت با ثبت تاریخ شروع به کار، عنوان شغلی و درآمد سالیانه، اسم مدیر و یا سوپروایزر و مدت زمان موافقت شده با مرخصی و ترجمه فیش دو ماه آخر، ترجمه لیست بیمه دوماه آر و ترجمه حکم کار گزینی ارائه دهند

کارفرمایان نیز ترجمه “آگهی تاسیس”، “آگهی تغییرات” و آگهی تصمیمات” شرکت در روزنامه رسمی، ترجمه لیست بیمه و فیش حقوقی دو ماه آخر کارمندان، ترجمه آخرین لیست مالیاتی پرداخت شده، نامه تمکن بانک شرکت و ریزپرینت ۴ ماه آخر به لاتین


مدارک مورد نیاز برای دریافت ویزای تحصیلی کانادا

مدرسه و یا دانشگاه باید نامه ی پذیرش را کامل کرده باشد و ارسال کند و متقاضی می بایست نامه ی اصلی را با فرم مجوز تحصیلی پر کرده و ارسال نماید

پاسپورت متقاضی و همراهان

۲ قطعه عکس جدید ۳٫۵ در ۴٫۵ زمینه سفید و هر یک از همراهان – نام و تاریخ تولد هر فرد باید پشت عکس نوشته شود

نامه ی بانک از کانادا در صورتی که پول به کانادا ارسال کرده باشید

نامه وام دانشجویی از موسسه مالی

نامه تمکن مالی ۴ ماه اخیر

نامه تمکن مالی همراه مبلغ مبدل به دلار کانادا

فیش واریزی تحصیل

نامه مالی ساپورت کننده


مدارک مورد نیاز برای دریافت ویزای فرصت مطالعاتی کانادا

گواهی اشتغال به تحصیل در صورتی که دانشجو باشید

رزرومه کامل و عکس دار با ذکر همه ی تاریخ ها و سابقه های شغلی

نامه پذیرش از دانشگاه در کانادا

ترجمه آخری مدرک تحصیلی و ترجمه ریز نمرات آخرین مقطع تحصیلی

نامه از دانشگاه محل تحصیل مبنی بر اینکه از شما حمایت مالی می شود

فرم LMIA

رسید پرداختی ۲۳۰ دلار که از کانادا پرداخت شده است

ارائه مدرک زبان معتبر در صورتی که لازم باشد

اشتراک:

نظرات بسته اند