چگونه وبلاگی حرفه ای و کاربر پسند داشته باشیم

0

داشتن وبلاگ برای فریلنسرها یکی از موضوعات مهم برای موفقیت در کسب و کار است. اگر در بهترین سایت دور کاری هم ثبت نام کرده باشید اما نمونه کار و یا رزومه ای موثر نداشته باشید شانس چندانی برای انتخاب شدن توسط کارفرما ها و کسب پروژه دورکاری ندارید.

اگرچه نمیشود همه کارهایی را که انجام داده و یا در آنها تخصص داری را در بخش نمونه کار بگنجانید اما داشتن یک وبلاگ کمک بسیاری به شما خواهد کرد تا خودتان را به مشتری ها بشناسانید.

راه اندازی وبلاگ کار چندان دشواری نیست، اما اگردر این کار هیچ تجربه ای ندارید از کسی که با پروسه راه اندازی وبلاگ آشنایی دارد کمک بگیرید. پس از آنکه وبلاگ خودتان را ساختید بهتر است برای حرفه ای تر شدن نکات زیر را مورد توجه قرار دهید.

نکات افزایش سرعت و کیفیت وبلاگ

وبلاگ نویسی

وبلاگ نویسی

لینک دادن به نوشته های قبلی
پیوند پست های جدید به مطالب قدیمی تر در وبلاگ خود، به شما کمک می کند تا ترافیک جدید را به سایت خود هدایت کنید. زیرا شما دوباره افرادی را که ممکن است قبلا از وبلاگ شما بازدید کرده باشند و مطالب شما را خوانده باشند، جذب می کنید. این کار نه تنها به افزایش رتبه بندی جستجوگرو گوگل شما کمک می کند، بلکه به خوانندگان جدید نیز کمک می کند تا از کسب و کار و خدمات و محتوای شما از طریق بازدید از وبلاگ مطلع شوند.

از تگ های مرتبط و پرکاربرد استفاده کنید
پست های خود را برای موضوعات گسترده و عمومی در دسته بندی های مناسب سازماندهی کنید. اما همیشه برای این کار با محدودیت تگ مواجه خواهید شد. اگر در مورد بازاریابی رسانه های اجتماعی وبلاگ نویسی می کنید، به تگ های خاص فکر کنید، به چیزی که بتواند آنچه که شما انجام می دهید را به خوبی توصیف کند.

از تصاویر جذاب در نوشته ها استفاده کنید
شما می توانید پست های وبلاگ خود را که دارای عکس هستند در اینستاگرام به اشتراک بگذارید. در حقیقت، مقالات دارای تصاویر 94 درصد بیشتر از دیگر مقالات بازدید دارند. برای جذب بیشتر خوانندگان و بازدیدکنندگان برای وبلاگ خود از تصاویر جذاب و خاص استفاده کنید تا بتوانید در اولین نگاه نظر خواننده را از طریق تصویر جلب کنید.

وبلاگ نویسی

وبلاگ نویسی

از قدرت ویدئو غافل نشوید
اضافه کردن ویدئو به پست های وبلاگ یکی از بهترین کارهایی است که می توانید انجام دهید تا خوانندگان خود را درگیر کنید و آن ها را برای پیدا کردن موارد جدید مشتاق کنید. در یک تحقیق که در سال 2016 انجام شد، مشخص شد که ویدئو 74 درصد از کل ترافیک آنلاین را تشکیل می دهد.

ویدئو های اجتماعی 1200 درصد بیشتر نسبت به متن و تصاویر جذاب هستند. با استفاده از ویدئو در پست های وبلاگ خود، می توانید به رشد رتبه و نرخ بازدید خود کمک کنید.

یک طراحی ساده رادر اولویت قرار دهید
یک صفحه وبلاگ شلوغ و نامرتب که باعث سردرگمی و سردرد خواننده می شود، نداشته باشید. یک طراحی ساده و ظریف انتخاب کنید که خواننده را به سمت صفحه شما دعوت کند و او را جذب کند. از نکات کلیدی، فونت قابل خواندن و ترکیب فضای سفید استفاده کنید. برای داشتن یک طراحی ساده و ظریف و جذاب این موارد ایده های خوبی هستند.

یک قسمت برای نظرات ایجاد کنید
داشتن بخش نظرات ، به خوانندگان شما این امکان را می دهد که با شما ارتباط برقرار کنند و پاسخ سوالات خود را از شما دریافت کنند. اگر وقت خود را صرف پاسخگویی متفکرانه به نظرات و سؤالات خوانندگان کنید، احتمال بیشتری برای خواندن پست های بعدی شما، خرید محصولات و خدمات شما و اضافه شدن خوانندگان جدید به وبلاگ شما وجود دارد.

یک کتاب الکترونیکی برای دانلود بنویسید
یک کتاب الکترونیکی در مورد موضوعی که مربوط به کسب و کار یا سرویس شما است ، ایجاد کنید و سپس گزینه ” دانلود کتاب ” را در کنار هر پست وبلاگ خود قرار دهید. این یک راه عالی برای جذب خوانندگان و ارائه کامل محتوای شما به آن ها می باشد.

به اشتراک گذاشتن را فراموش نکنید
دکمه اشتراک گذاری یک راه ساده برای افزایش مخاطبان و خوانندگان است. اگر مردم را به اشتراک گذاری پست های خود در کانال های رسانه های اجتماعی ترغیب کنید. شما مطالب خود را به صدها و یا هزاران خواننده بالقوه جدید دیگر معرفی می کنید. سهام اجتماعی و اشتراک گذاری کمک می کند تا رتبه بندی صفحات جستجوگرها و گوگل شما بهبود یابند و همچنین به شما کمک می کند تا بدانید که چه نوع محتوایی را مخاطبان شما بیشتر دوست دارند، و آن ها را فراهم کنید.

از ترکیب نمودارها و جدول ها استفاده کنید
محتوای بصری همیشه قابل تقاضا است و نمودارها و جدول ها یک راه خوب برای نمایش داده های بصری هستند که ممکن است از طریق کلمات دشوار باشند. فقط اطمینان حاصل کنید که نمودارهای شما به آسانی قابل درک و تجدید نظر باشند.

وبلاگتان را بهینه کنید
سئو یک کانال بازاریابی مهم است، اما آنچه که مهمتر است این است که رایگان باشد. شما می توانید رتبه بندی موتور جستجوی خود را با نوع محتوایی که می نویسید افزایش دهید. با افزایش رتبه موتورهای جستجو می توانید به خوانندگان خود کمک کنید تا هر چه را که می خواهند بخوانند.

محتوای با کیفیت تولید کنید
شما می خواهید خوانندگان احساس کنند که شما در زمینه خود متخصص هستید و با سایت های برتر مربوط به زمینه خود آشنا هستید. شما با پیوند دادن پست های وبلاگ خود به پست های معتبر موجود در دیگر وب سایت های برجسته و شناخته شده، راهی عالی برای ایجاد این احساس در خواننده پیدا کرده اید. همچنین ممکن است شما چندین لینک خوب را نیز در زمینه فعالیت خود دریافت کنید.

شبکه های اجتماعی

شبکه های اجتماعی

قبل از انتشار پست آنرا اصلاح کنید
از ابتدای شروع به کار سعی کنید کارتان را بدون نقص انجام دهید تا بعدا مجبور نشوید زمان و هزینه زیادی را صرف اصلاح و بازیابی کنید. به محض اینکه خوانندگان با اشتباه در املایی و دستور زبان مواجه شوند، اعتبار شما زیر سوال می رود. آنها ممکن است حتی خواندن را متوقف کنند و از وبلاگ و سایت خارج شوند.

حتی اگر شما به یک زبان کاملا مسلط هستید، باز هم همیشه از یک ویرایشگر حرفه ای استفاده کنید تا مطمئن شوید پست هایتان بدون خطا و اشتباه هستند و نیازی به ویرایش و اصلاح ندارند.

از پاراگراف های کوتاه استفاده کنید
پاراگراف های کوتاه باعث می شود که خوانندگان اطلاعات مهم را زودتر پیدا کنند و از طریق آن کل متن و مقاله مورد نظر را بخوانند.

جملات کلیدی را برجسته کنید
حتی اگر کاربران تمام مقاله شما را نخوانند، هنوز هم می توانند چیزهای ارزشمندی از شما یاد بگیرند. قرار دادن جملات مهم و کلیدی به صورت برجسته و نشانه ای، راهی عالی برای اطلاع دادن به خوانندگانی است که در مورد دانستن عناصر کلیدی پست شما تمایل دارند.

اگر خوانندگان احساس کنند که شما برای وقت آن ها ارزش قائل شده اید و جملات و نکات کلیدی و مهم را برجسته و هایلایت کرده اید، احتمال بیشتری وجود دارد که آن ها به خوانندگان منظم وبلاگ شما تبدیل شوند.

یک محتوای منحصر به فرد داشته باشید
مهم نیست چقدر از ابزار و تاکتیک های فانتزی برای وبلاگ خود استفاده می کنید، اگر مطالب شما قانع کننده و جذاب نباشند، خواننده جذب شما نمی شود و میزان خوانندگان شما رشد نمی کند. سعی کنید یک ایده خاص و منحصر به فرد داشته باشید تا بتوانید از آن به عنوان یک الگوی رو به جلو استفاده کنید.

ایده و محتوای هر شخص دیگری را کپی نکنید، این کار به جستجوگر شما آسیب می رساند زیرا گوگل این صفحات تکراری را فهرست نمی کند. این کار همچنین به شهرت شما آسیب می رساند. فکر کنید که چه چیزی شما را منحصر به فرد می کند و محتویاتی را که ارزش شما را نشان می دهند پیدا کنید.

اشتراک:

نظرات بسته اند