چه فناوری هایی در آینده نزدیک بیشتر کاربرد دارند؟

0

روز به روز علم و فناوری در حال پیشرفت است و این پیشرفت ها تا بی نهایت ادامه دارد. ایده پردازانی مانند ایلان ماسک آینده جهان و انسان را بسیار پیچیده شرح داده اند به طوری که در آینده دیگر انسان همانند انسان امروزی نخواهد بود بلکه به کمک فناوری بسیار قویتر و هوشمندتر از حالا خواهد بود.

نیازی نیست خیلی جلوتر برویم ما در این نوشته چند سال آینده را بررسی می کنیم که فناوری چه دست آوردهایی برایمان خواهد داشت!

آسمان به تصاحب خودروها درمی آید

در سال گذشته بارها شنیدیم که شرکت های مختلف خودرو سازی اقدام به ساخت خودروهای پرنده کرده و حتی برخی از آنها با موفقیت آنها را تست کرده اند. چیزی که مشخص است در آینده نزدیک چنین خودروهایی آسمان شهرها را فتح می کنند و سیستم تاکسی های هوایی را به کمال می رسانند.
با توجه به سرمایه گزاری های انجام شده توسط شیوخ دبی احتمالا اولین شهری که مجهز به پهباد های مسافربری خواهد شد دبی باشد.

یادگیری عمیق

هوش مصنوعی و یادگیری عمیق پدیده ای است که حتی دانشمندانی چون هاوکینگ بارها در مورد توسعه آن هشدار داده اند. ما روی خوش سکه را در نظر میگیریم و پیش بینی می شود تا این فناوری در مراکز اطلاعات به طور گسترده استفاده شوند. به عنوان مثال آمازون واحدهای پردازش گرافیکی (GPU) را برای یادگیری عمیق تهیه می کند. اپلیکیشن های شناسایی تصاویر، ویدئو و صوت نیز از این فناوری ها استفاده می کنند.

هوش مصنوعی

هوش مصنوعی

ارزهای دیجیتالی

اینطور که پیش می رویم روز به روز ارزهای دیجیتال مثل بیت کوین، اتریوم و … محبوبیت بیشتری بین مردم میابند. در آینده ای نه چندان دور بیشتر تجارت ها از همین ارزها استفاده خواهند کرد. شاید روزی برسد که دیگر از پول فیزیکی خبری نباشد و شما فقط داستانهایی از وجود چنین پول هایی برای نوه هایتان بگویید.

فناوری بلاک چین

کارشناسان پیش بینی می کنند که در سالهای آینده بیشتر شرکت ها از فناوری بلاک چین برای عرضه محصولاتشان استفاده کنند. دو دلیل عمده برای این کار وجود دارد یکی از امنیت بالا و دیگری هزینه کمتر برای نگهداری ابر رایانه های سرور.

اشتراک:

نظرات بسته اند