چهره کاربر نتایج جستجوی گوگل را بهبود می بخشد!

0

بدون شک موتور جستجوی گوگل مهمترین موتور جستجوی دنیای اینترنت به حساب می آید و هر روزه کاربران از سراسر دنیا میلیونها سرچ توسط آن انجام می دهند. گویا کاربران به نتایج جستجوی گوگل بیشتر از هر موتور جستجوی دیگری اطمینان دارند و این اعتماد و علاقه سبب شده است تا صاحبان وب سایتها نیز برای بهبود رتبه گوگل وب سایتشان تلاش کنند تا سایتشان در نتایج جستجوی گوگل جز اولینها باشد.
گوگلیها نیز بیکار نشسته اند و هر روزه به فکر به روز رسانی و بهبود عملکرد این موتور جستجوی محبوب هستند.در همین راستا گوگل قصد دارد فناوری ای را به کار ببرد که توسط آن بتواند از طریق تشخیص چهره ی کاربر نتایج جستجوی خود را بهبود ببخشد.
گوگل به تازگی شرکت ساکن مانتین ویو پتنتی را به ثبت رسانده است تا بتواند داده های زیستی کاربران را اندازه گیری کند.برای نمونه دوربین گوشی موبایل کاربر قادر می شود تا عکس العملهای کاربر را نسبت به نتایج جستجوی گوگل ارزیابی کند تا تشخیص دهد که آیا نتایج به نمایش در آمده دقیقا همان چیزی بوده که کاربر انتظارش را داشته یا خیر.
براساس این پتنت گوگل در نظر دارد دمای بدن کاربران، ضربان قلب، واکنش مردمک، پلک زدن فرد و نرخ آن و کلیه بازخوردهایی که ممکن است در صورت وی رخ دهند را مورد ارزیابی قرار داده و از این اطلاعات برای بهبود نتایج جستجوی خود استفاده کند.
اما شاید بپرسید که چگونه نتایج گوگل با تشخیص چهره ی کاربر بهبود می یابد؟درواقع روند کار به این صورت است که وقتی کاربر کلمه ای را جستجو کرده و نتایج ظاهر شد،سیستم از  روی عکس العمل کاربر به نتایج به دست آمده ی خود “امتیاز رضایتمندی” می دهد و سپس آن امتیازها را برای کاربرانی که در ادامه ممکن است آن اطلاعات را مشاهده نمایند نشان می دهد. واضح است که این سیستم زمانی عمل می کند که جستجوها توسط گوشیهای موبایل هوشمند انجام شود.از طریق دوربین جلوی گوشی تشخیص چهره و در نتیجه بهبود نتایج جستجو صورت می گیرد.
شاید در ابتدا این سیستم به نظرتان عجیب و غیرمفید باشد،اما غول گوگل حساب شده عمل می کند و به زودی این سیستم هم جزئی جداناشدنی از جستجوهای گوگلی شما می شود.

اشتراک:

نظرات بسته اند