چند نکته برای حفظ سلامت دورکارها

0

دورکاری یکی از مشاغل پر طرفدار از نظر راحتی و سرعت در انجام کار است. اما این راحتی بیش از حد میتواند کار دستتان دهد. و سلامتی را به خطر بیاندازد!

هرچند در دورکاری نیاز به پیگیری آگهی استخدام، مصاحبه و گزینش کاری و بعد از آن ترس از دست دادن شغل نیست. اما نکاتی وجود دارند که رعایت نکردن آنها نه تنها باعث از کار افتادگی میشود. بلکه سلامت تان هم به خطر می اندازد.

از آنجا که یک دور کار نیازی به بیرون رفتن از خانه ندارد. همواره در معرض وسوسه هایی مثل خوردن و نوشیدن خوراکی های مختلف است. مورد دیگر آنکه رعایت نکردن اصول صحیح ارگونومیک ابزار کار از قبیل میز و صندلی میتواند آسیب های جدی به شما وارد کند.

در ادامه به نکاتی برای حفظ سلامتی زمان دورکاری در منزل اشاره می کنیم:

برای خود یک فضای کاری مجزا ایجاد کنید

برای خود در خانه فضایی را انتخاب کنید که تنها برای کار کردن طراحی و تعیین شده باشد. فعالیت های شما در رختخواب تنها باید به خوابیدن و استراحت محدود شود. وارد کردن وسایل کار در تخت می تواند، در توانایی شما برای استراحت پس از کار کردن، اختلال ایجاد کند. برای خود یک میز و صندلی تهیه کنید و فضای کاری و شخصی خود را از یکدیگر مجزا کنید.

یک صندلی خوب انتخاب کنید

یک صندلی راحت و مخصوص کار کردن برای خود انتخاب کنید که در طول روز تعادل شما را در زمان کار کردن حفظ کند.

کمی پیاده روی کنید

مصاحبه با یک فریلنسر موفق در پونیشا

فریلنسینگ

نشستن یکجا و کار دائم میتواند خیلی سریعتر از آنچه تصور میکنید شما را کسل و تنبل کند. پس روزی یک بار یک برنامه پیاده وی داشته باشید. همچنین زمان کار هر ساعت یک دور داخل خانه بزنید تا عضلات بدن کمی تحرک داشته باشند.

برای خود برنامه ریزی کرده و به آن پایبند باشید

دیر بیدار شدن از خواب و کار کردن در ساعات غیر معمول می تواند وسوسه انگیز باشد، اما شما می توانید از سلامت ذهنی و کیفیت کاری خود از طریق ایجاد یک برنامه ی کاری مناسب بهره ببرید، همان طور که اگر قرار بود به دفتر کار بروید همین کار را انجام می دادید.

برای انجام ورزش روزانه برنامه ریزی کنید.

زمانی که برنامه ی خود را تنظیم می کنید، از انعطاف پذیری در برنامه کاری، به نفع خود استفاده کنید. برای ورزش روزانه، مانند ملاقات های مختلف خود برنامه ریزی کنید.

در آشپزخانه ی خود خوراکی های سالم ذخیره کنید.

زمانی که بدانید آشپزخانه ی شما با خوراکی های لذیذ پر شده است، پرسه زدن در آشپزخانه، هر چند دقیقه یک بار، وسوسه انگیز است، بنابراین از طریق خریدن میوه های تازه و سبزیجات، و قرار دادن تنقلات دور از دسترس، این وسوسه را از خود دور نگه دارید.

اشتراک:

نظرات بسته اند