چطور یک سایت کاربر پسند داشته باشیم؟

0

پیش از طراحی و راه اندازی سایت بهتر است نقشه ای مشخص یا سایتی که شباهت زیادی با ایده شما دارد را تعیین کنید تا پس از استخدام فریلنسر طراح سایت در کمترین زمان به همان طرحی که می خواهید برسید. اندازه تصاویر، نوع و اندازه فونت، رنگ بندی ها و … همگی مواردی هستند که باید به آنها توجه داشت. فراموش نکنید سایت علاوه بر رعایت اصول سئو باید کاربر پسند هم باشد.

نکات مهم در طراحی سایت کاربر پسند

هدفتان را مشخص کنید
هدف اصلی وب سایت ها جذب بیننده و قرار گرفتن در رتبه های بالاتر متورهای جستجو است. به این ترتیب هدف فروش محصول یا هر چیز دیگری که باشد امکانپذیر می شود. برای این کار باید با کارشناسان حرفه ای سئو مشورت و همکاری کرد تا وب سایت کاملا بهینه شود.

طراحی کلی
قبل از طراحی هر آنچه که نیاز دارید روی سایت تان باشد را باید روی کاغذ مشخص کنید. جای تصاویر را مشخص کنید، دسته بندی ها، صفحات ایستا و … این کار به شما و طراح سایت کمک می کند تا خطاهای احتمالی را بر طرف کنید.

سایت کاربر پسند

سایت کاربر پسند

اهمیت رنگ بندی را جدی بگیرید
طراحان سایت خودشان حسابی رنگ شناس هستند. تاثیر رنگ ها بر روی کاربران بسیار است. استفاده از رنگ های زننده می تواند کاربران را خیلی زود خسته کند و از سایت شما فراری دهد. مطالب هر چقدر هم خواندنی باشند باز هم اگر رنگ بندی درستی در سایت وجود نداشته باشد جذب کاربر دشوار است.

فونت نوشته ها
نوع فونت و رنگ و اندازه آن باید به گونه ای باشد که کاربر بدون هیچ دردسری مطالب را بخواند. استفاده از فونت های زیبا و در عین حال ساده می تواند هر کاربری را راضی نگه دارد. فونت باید به گونه ای انتخاب شود که حروف فارسی و انگلیسی و همچنین اعداد به راحتی خوانا باشند.

اشتراک:

نظرات بسته اند