چطور عمری بیش از صد سال داشته باشیم؟

1

میل به زندگی و زنده ماندن به صورت طبیعی در بشر قرار داده شده و کمتر انسانی را پیدا می کنیم که علاقه ای به زندگی کردن طولانی نداشته باشد.
اما روزانه افرادی را می بینیم که در سنین جوانی دار فانی را وداع گفته و یا به عکس افرادی را می یابیم که در گوشه و کنار جهان تا سن های 90سالگی به بالا و یا حتی بالای 100 سال عمر کرده و کاملا سلامت هستند.

راز زندگی طولانی

راز زندگی طولانی

سوالی که شاید برای خیلی از ما پیش بیاید این است که راز زندگی طولانی چیست؟
در این جا به نقل از روزیاتو به چند راز برای داشتن زندگی طولانی اشاره می کنیم.

فعالیت روزانه

فعالیت داشتن و ادامه ی کارهای روزانه ای که شاید برایتان خسته کننده هم شده باشند، به داشتن طول عمر و سلامت کمک بسیاری می کنند. درست از زمانی که خود را به کلی بازنشسته کرده و در گوشه ای می نشینید ساعت شنی پایان عمر خود را کار گذاشته اید.

رژیم مدیترانه ای

قرار دادن رژیم مدیترانه ای در برنامه ی غذایی روزانه تان، می تواند به طول عمر شما کمک کند.
رژیم مدیترانه ای غنی از سبزی و میوه های مختلف بوده و روزانه حجم مصرفی گوشت افراد را کاهش می دهد.

مسواک و نخ دندان فراموش نشود

همیشه ما به مسواک زدن مرتب و استفاده از نخ دندان توصیه شده ایم. اما آیا پیش از این می دانستید که این کار به افزایش طول عمر شما کمک خواهد کرد؟

نه به سیگار، الکل و مواد مخدر

سیگار، الکل و البته هرگونه ماده ی مخدر دشمن سلامتی بوده و مرگ زودهنگام را به همراه می آورد.

راز زندگی طولانی

راز زندگی طولانی

داشتن خواب کافی

گاهی اوقات مشغله های زندگی باعث می شود که در بیست و چهار ساعت شبانه روز وقت کم آورده و برای این که به تمامی امور زندگی خود برسیم، از ساعت خواب کم کرده و با کمبود خواب کنار بیاییم.
در حالی که این ظلمی ست که به سلامتی خود کرده و با کاهش ساعت خواب به سیستم ایمنی بدن صدمه زده و بدن خود را بستر مناسبی برای ورود بیماری ها و جولان آن ها خواهید کرد.
داشتن خواب کافی و البته در ساعت درست آن یعنی خوابیدن در ساعت 10 شب و بیدار شدن در ساعت 6 صبح می تواند به افزایش طول عمر و زندگی طولانی کمک بسیاری نماید.
برای کسب اطلاعات بیشتر در این زمینه و مطالعه ی دیگر عوامل موثر در افزایش طول عمر به مطلب زیر سر بزنید:

http://rooziato.com/139616645/%da%86%da%af%d9%88%d9%86%d9%87-%d8%b9%d9%85%d8%b1-%d8%b7%d9%88%d9%84%d8%a7%d9%86%db%8c-%d8%aa%d8%b1%db%8c-%d8%af%d8%a7%d8%b4%d8%aa%d9%87-%d8%a8%d8%a7%d8%b4%db%8c%d9%85%d8%9b-%d8%a8%d8%a7-%d8%b3%d8%a8/

اشتراک:

۱ دیدگاه

  1. ممنون از اطلاعات مفیدتون. خب عمر طولانی زمانی طرفدار داشت. ما که در اوج جوانی هیچ خوشی نداریم عمر طولانی به چه درد میخوره.