چطور طی ساعات طولانی کار با لپ تاپ از بدن خود محافظت کنیم؟

0

چه به کار اینترنتی در خانه مشغول باشید و چه در محیط اداری 8 تا 9 ساعت را پشت میز کاری خود بگذرانید، رعایت اصول ساده ای می تواند از خشک شدن بدن شما و آسیب های مفصلی و دردهای عضلات جلوگیری نماید.

جلوگیری از عوارض کار طولانی با لپ تاپ

جلوگیری از عوارض کار طولانی با لپ تاپ

درد گردن، کمر و شانه ها نخستین دردهایی هستند که بر اثر صرف کردن ساعت های طولانی پشت میز کار به سراغ افراد خواهند آمد.

اما چه اصولی می تواند به مراقب از بدن هنگام کار منجر شود؟

 

خریدن یک صندلی حرفه ای

شاید برای صرفه جویی در هزینه ها به فکر خرید یک صندلی ارگونومیک و حرفه ای نباشید، اما بهتر است توجه داشته باشید که در غیراینصورت هزینه ی درمان دردهایی که بر اثر استفاده از یک صندلی غیراستاندارد متحمل خواهید شد، بارها سنگین تر خواهد بود.

جلوگیری از عوارض کار طولانی با لپ تاپ

جلوگیری از عوارض کار طولانی با لپ تاپ

نگهداری از چشم

طبیعتا وقتی به عنوان یک فریلنسر موفق به کار مشغول هستید، برای پیشبرد پروژه ی خود ساعت های طولانی به کار پشت لپ تاپ یا کامپیوتر پی سی فعالیت می کنید. در این شرایط نگهداری و مراقبت از چشم هایتان موضوع مهمی ست که نباید نسبت به آن بی توجهی شود.

اصول مراقبت از چشم ها هنگام کار کردن با لپ تاپ

1-    لپ  تاپ را در فاصله ی حداقل 45 سانتی متری از چشم های خود قرار دهید.
2-    هر نیم ساعت از صفحه ی لپ تاپ چشم برداشته و به مسافتی دور خیره شوید.
3-    از کار کردن در محیط های کم نور پرهیز نمایید.
4-    میزان پلک زدن خود را نسبت به حالت عادی افزایش دهید.
5-    چشم خود را هنگامی که به یادش افتادید، بچرخانید.

ورزش

توجه داشته باشید که برای پیشگیری از کوفتگی در عضلات بدن، هر 2 یا 3 ساعت از جای خود برخاسته و برای چند دقیقه به نرمش بپردازید. این کار علاوه بر این که از کوفتگی عضلات بدن شما جلوگیری می کند، به حفظ نشاط و شادابی و عملکرد بهتر مغز نیز کمک خواهد کرد.

حفظ ارتباط با دیگران

زمانی که به کار در منزل مشغول هستید، ممکن است بر اثر ساعت های طولانی کار کردن خود را در یک اتاق حبس کرده و از ارتباطات با دیگر افراد دور مانده باشید. این موضوع در دراز مدت می تواند به کسالت و افسردگی در شما منجر شود. به همین دلیل سعی داشته باشید که در طول ساعات کاری که به عنوان فریلنسر می گذرانید، با افراد به صورت حضوری در تماس بوده و از انزوای مطلق خود پیشگیری نمایید. دقت داشته باشید که تماس ها و ارتباطات آنلاین و مجازی در این زمینه ثمری نخواهند داشت.

اشتراک:

نظرات بسته اند