چطور بیت کوین به دست آوریم؟

1

ارزهای رمزگزاری شده دیجیتال اگرچه امنیت بیشتری دارند. اما توسط مردم به سختی مورد قبول واقع می گردند. و مخصوصا در کشورمان هر پدیده نو ظهوری را به منزله یک شیوه جدید کلاهبرداری تلقی می کنند.

بیت کوین که امسال نامش پر رنگ تر شده همواره از سوی برخی توصیه و از طرف بعضی افراد محافظه کار که نقدشان را به نسیه نمی دهند رد شده است.

به دست آوردن بیت کوین چندان هم ساده نیست. که بتوان از آن بعنوان روشی برای کلاهبرداری استفاده کرد. کاربران این ارز دیجیتال به عمل به دست آوردن بیت کوین استخراج می گویند. چرا که همانند استخراج طلا از معادن کار راحتی نیست! علاوه بر استخراج راه دیگری برای به دست آوردن این ارز وجود دارد آنهم خرید بیت کوین است.

خرید بیت کویین

خرید بیت کوین

استخراج، فرایند صرف توان محاسبه برای پردازش تراکنشها، ایمن سازی شبکه و همزمان نگهداشتن همه با هم در سیستم است. می توان آنرا به منزله مرکز داده های بیت کوین تصور کرد؛ بجز آنکه طوری طراحی شده است که برای استخراج کنندگانی که در تمام کشورها در حال کارند، کاملاً تمرکز زدایی شده باشد و هیچ کسی کنترلی بر شبکه نداشته باشد. به این فرایند در قیاس با استخراج طلا، استخراج می گویند چون مکانیسم گذرایی دارد که با آن بیت کوینهای جدید صادر می شوند.

با توجه به توضیح بالا میتوان گفت شبکه بیت کوین از رایانه کاربر برای محاسبات مربوط به تبادل ارز در شبکه استفاده میکند و در عوض به عنوان دستمزد بیت کوین به کاربر میدهد!

هر کسی می تواند با اجرای نرم افزار روی سخت افزاری ویژه، یک استخراج کننده بیت کوین باشد.

در اوایل عمر بیت کوین، هر کسی می توانست با استفاده از CPU کامپیوترش، یک بلاک جدید پیدا کند. هر چه بر تعداد استخراج کنندگان افزوده شد، دشواری یافتن بلاکهای جدید هم بشدت زیاد شد تا جایی که امروزه تنها روش استخراج مقرون به صرفه را با استفاده از سخت افزارهای خاص، بکار می گیرند.

اشتراک:

۱ دیدگاه

  1. بابا بیخیال. بیت کوین چیه. الان یه جوی راه افتاده همه می خوان بیت کوین داشته باشن. این کار ماها نیست