چرا لیزر موهای زائد بر موهای تیره تاثیر دارد؟

0

بهداشت و پاکیزگی چه برای خانم ها و چه در میان آقایان بسیار مهم است. یکی از مواردی که در بهداشت افراد بسیار مهم است، رفع موهای زائد بدن است. موهای زائد بدن علاوه بر کثیف نشان دادن اندام، در بهداشت هم تاثیر گذار است.

روش های مختلفی برای رفع موهای زائد بدن وجود دارد که متداول ترین آن امروز لیزر موهای زائد است.

همانطور که می دانید، لیزر موهای زائد بهترین روش برای رفع موهای اضافی بدن است. امروز به اختصار درباره ی عملکرد این روش میپردازیم.

علم ثابت کرده است که تاکنون هیچ روشی موثر تر از لیزر نتوانسته است اثر و ماندگاری بالایی از خود نشان دهد. این کار که توسط پزشک متخصص انجام میشود، دارای کمترین خطر برای مراجعه کنندگان است.

لیزر موهای زائد بدن

لیزر موهای زائد بدن

عملکرد این دستگاه ها به این صورت است که، لیزر که نور تک رنگ و تک موج است، در رنگدانه های ملانینی که در موهای بدن وجود دارد نفوذ میکند و بعد از جذب شدن، گرمایی تولید میکند و در نهایت سلول های سازنده ی مو را از بین میبرد. ملانین در موهای تیره تر و کلف تر بیشتر است، به همین علت است که نور لیزر بر موهای ضخیم تر تاثیر بیشتری میگذارد.

از سوی دیگر چون ملانین در پوست هم وجود دارد ،هرچه پوست فرد سفید تر باشد، چون تعداد ملانین در آن کمتر است، فرد پوست کمتر دچار سوختگی میشود.

چنانچه شما قصد دارید از این شیوه استفاده کنید، بهتر است قبل از اقدام به لیزر از چند نکته که بهتر است قبل از لیزر به آن توجه کنید، اطلاع یایید. اینکه از چه دستگاه هایی در لیزر استفاده می شود، اینکه قبل از لیزر چه کارهایی باید انجام دهید و مراقبت هایی باید انجام شود. برای اطلاع از این نکات اینجا کلیک کنید.

اشتراک:

نظرات بسته اند