چرا تعرفه های جدید اینترنت لغو شدند؟

0

همان طور که میدانید، حدود دو هفته پیش بود که جزئیات مربوط به تعرفه های جدید اینترنت منتشر شد. این تعرفه ها با طرح نا محدود اینترنت که قبلا در موردش وعده داده بودند در تناقض بود .اما در پی اعتراضات، دوباره تعرفه ای جدید لغو شدند و اوضاع به روال سابق بازگشت.

تعرفه های منتفی شده در حالی ادعا از نا محدود بودن داشتند که طبق بررسیهای انجام شده هزینه ای 60 درصد بیشتر را برای کاربران اینترنت صورت میداد.

با این وجود محمود واعظی وزیر ارتباطات و فناوری گفته است: مصوبه جدید کاملا به نفع مردم بود. اما بدلیل اعتراضات این تعرفه ها را لغو کردیم و این به ضرر مردم است!

در همین راستا محمود واعظی گفت:

در حال حاضر مردم برای اینترنت به صورت خرد هزینه پرداخت می کنند. که به عنوان مثال در ابتدای ماه 8 هزار تومان پرداخت کرده، و در ادامه بابت خرید حجم اضافه مبالغ جداگانه ای را می پردازند که در نهایت، متوسط هزینه ماهانه اینترنت 25 هزار تومان برایشان تمام می شود. اما در تعرفه های جدید قرار بود مردم ماهی 10 هزار تومان شامل سه گیگ ترافیک خارجی و 6 گیگ ترافیک داخلی بپردازند که در مجموع به نفع آنها بود.

قیمت های این مصوبه از هر لحاظ تعرفه اینترنت را برای مردم کاهش می داد، اما به دلیل فضای ایجاد شده و اعتراض کاربران دستور توقف و بررسی دوباره تعرفه ها را دادم، که مقرر شد مجدداً کمیته تشکیل شود تا مصوبه اخیر و تعرفه های اینترنت ثابت را دوباره بررسی کند.

با توجه به گفته های واعظی، تعرفه های جدید فقط برای کاربرانی مناسب بود که از سایت های داخلی استفاده میکنند. اما برای آن دسته از کاربرانی که اقدام به دانلود از سرویس های خارجی میکنند اصلا مناسب نبوده. مخصوصا برای بروزرسانی های نرم افزاری که این روزها تمام دیواس های هوشمند به آن نیاز دارند.

اشتراک:

نظرات بسته اند