چرا باید به ابوظبی سفر کنیم؟

0

شاید تور دبی برای کسانی که بار دوم می خواهند راهی این شهر شوند جذابیت بار اول را نداشته باشد. راهکار بهتری برای آن دسته از گردشگرانی که میخواهند در زمستان به سرزمین گرمی مثل دبی بروند وجود دارد. ابوظبی یکی دیگر از شهر های شیخ نشین امارات متحده عربی است که چیزی از دبی کم ندارد.

پیش از آنکه دبی برای ایرانی ها محبوب شود کویت و ابوظبی این جایگاه را داشتند. ابوظبی یکی از دیدنی ترین شهرها خاورمیانه است.

جاذبه های گردشگری ابوظبی

مسجد بزرگ شیخ زاید: این مسجد یکی از بزرگترین ها و لوکسترین مساجد است که تا به حال دیده اید. این بنای سفید رنگ با لوسترهای طلا و کریستال های شرکت اتریشی سواروفسکی تزیین شده است. نورپردازی خارجی این مسجد که هماهنگ با حالت های مختلف ماه در آسمان تغییر می کند، بسیار دیدنی و قابل توجه است.

کویرگردی: زیباترین کویرها را کشورهای عربی دارند و این را نمیتوان کتمان کرد. تماشای آسمان شب در کویر را هیچ انسانی نیست که دوست نداشته باشد. در کویر های ابوظبی می توان در تورهای بیابان گردی و دشت گردی است که به آنها سافاری (safari) یا وحش گشت نیز می گویند. تماشای غروب آفتاب در کویر، اتومبیل رانی در بیابان و غذاخوردن با بومیان منطقه از تفریحات فراموش نشدنی در ابوظبی است.

بیمارستان شاهین ها در ابوظبی

بیمارستان شاهین ها در ابوظبی

سریع ترین ترن هوایی دنیا: هر کسی جرات سوار شدن به ترن هوایی ابوظبی را ندارد چون سریعترین در دنیاست! ترن هوایی ابوظبی یکی از تفریحاتی است که مسافرین این شهر می توانند به آن بپردازند، البته اگر شجاعتش را داشته باشند. به کسانی که قلب سالمی ندارند توصیه می شود هرگز سراغ این کار نروند حتی اگر بسیار شجاع باشند.

تماشای فرمول یک: مسابقات فرمول یک جزو هیجان انگیزترین و البته سریعترین ورزشهای دنیا هستند. در ابوظبی امکان تماشای این مسابقات وجود دارد. این شهر یکی از پیشرفته ترین پیست های فرمول یک را در خود دارد.

بیمارستان شاهین ها: از دیرباز بومیان ابوظبی به شاهین ها علاقه خاصی دارند و اگرچه پرندگان شکاری وحشی هستند اما آنها را دست آموز کرده و از آنها برای شکار استفاده می کنند. در ابوظبی بیمارستانی تخصصی برای این پرندگان تاسیس شده که اولین نمونه در نوع خود در جهان است. در این مرکز درمانی می توانید شاهین های بسیاری ببینید و از نزدیک با آنها آشنا شوید.

قایق سواری: ابوظبی شهری ساحلی است و یکی از تفریحاتش قایق سواری می باشد. مانگرو بهترین مکان در ابوظبی برای قایق سواری است. کلمه مانگرو اسمی مرکب و معرف اکوسیستم خاص در مناطق استوایی، حاصل از تجمع بسیار ویژه ای از گیاهان و جانوران در سواحل پست خورها، دلتاها، برکه ها و سواحل دریاها است که علاوه بر گونه های متفاوت و بی نظیری از پرندگان و موجودات دریایی، تالاب ها و کانال های طبیعی بی نظیری را در معرض دید گردشگران قرار می دهد.

ابوظبی

ابوظبی

فرهنگ و سنت: موزه ها و میراث باستانی و جاذبه های تاریخی ابوظبی به گردشگران این فرصت را می دهد که با فرهنگ و سنن و تاریخچه ی این منطقه بیشتر آشنا شوند. از میان این جاذبه های دیدنی و فرهنگی دهکده ی تاریخی Heritage Village ، قصر تاریخی قصرالحصن‎ و مناره السعدیات در جزیره ی سعدیات را می توان نام برد.

حیات وحش: ابوظبی نسبت به دبی حیات وحش غنی تری دارد. در پارک حیات وحش عربی جزیره صیر بنى یاس که یکی از بزرگ ترین جزایر ابوظبی است، می توانید از مشاهده ی حیات وحش بی نظیر لذت ببرید؛ گونه های نادر و دیدنی پرندگان و حیوانات از جمله بزکوهی، کفتار، یوزپلنگ، تیزشاخ عربی، شترمرغ و …

غذاهای محلی: هر جای فرهنگ غذایی خود را دارد، ابوظبی با داشتن سرآشپزهای معروف، رستوران های زنجیره ای شناخته شده و لوکس و رستوران هایی که بهترین غذاهای محلی را سرو می کنند، بهترین مکان برای چشیدن طعم لذیذ غذاها و نوشیدنی های جدید است. اگر به دنبال تجربه ای جدید و متفاوت هستید، می توانید غذا خوردن در جهازهای سنتی (نوعی شناور چوبی) و یات ها یا کشتی های تفریحی لوکس را امتحان کنید.

اشتراک:

نظرات بسته اند