چرا از دستفروشان، نباید گردو تازه بخریم

0

فصل نوبرانه است و دستفروشان به فروش بسیاری از خوراکی های خوشمزه در کنار خیابان می پردازند که اغلب ظاهر بسیار مطبوعی دارند و هوس انگیز هستند. یکی از همین خوارکی های خوشمزه گردوهای تازه هستند. اما متخصصان تغذیه در این رابطه هشدارهایی دادند. به گفته ی آنها بهتر است از این دستفروشانی که در کنار خیابان اقدام به فروش گردو میکنند ،چیزی نخرید. به گفته ی آنها این دوره گردها،  گردوها را با چوب جارو تازه نگه میدارند و در آب آلوده به فروش میرسانند.

به گفته ی آنان، دوره گردان برای فروش این گردوها، آنها را در شیشه هایی نگه داری میکنند که از لحاظ بهداشتی تمیز نیستند. گاها پیش می آید که هنگام شستو شو گردوها شکسته میشوند . این فروشندگان این گردوهارا با چوب جادو به یکدیگر میدوزند تا شکل ظاهری آنها حفظ شود، که متاسفانه مسائل بهداشتی رعایت نمیشود.

با توجه به اینکه دست این افراد فروشنده مدام در طول روز با انواع آلودگی‌های محیطی در تماس است و پس از هر بار فرو و خارج کردن این گردوها آلودگی متعددی را به بطری آب وارد می‌کند.

به گفته ی یکی از این متخصصین تغذیه : همچنین این فروشندگان که در مسیرهای خارج از شهر این گردوها را می‌‌فروشند ممکن است آب بطری‌ها را از چشمه‌ها و رودخانه‌ها تهیه کنند که تصفیه شده نیست و بسیاری از بیماری‌های منتقله از آب را به مصرف کنندگان منتقل می‌کند بنابراین مردم باید مراقب باشند تا لذت آنی و زودگذر از مصرف این میوه‌های نوبرانه به حسرت و بیماری تبدیل نشود.

اشتراک:

نظرات بسته اند