خلاص شدن از چالش ها و حملات سایبری در آخرین ISO focus

0

حملات سایبری و و جرایم اینترنتی یکی از بزرگترین تهدیداتی ست که تمامی شرکت ها و سازمان های کوچک و بزرگ در جهان را مورد تهدید قرار می دهد. وارد شدن استانداردهای ایزو و به طور کلی مفهوم ISO به این جرایم و چالش ها از ضروریات دنیای حاضر به نظر می رسد.

کسب و کارها در سراسر جهان سران خود را با هم ادغام کرده اند تا راه حل های جدیدی را برای حل این مساله که اتفاقا پیوسته در حال رشد است، را بیابند. این راه حل های جدید در آخرین شماره ی ISO focus منعکس شده است که در اینجا نگاه به آن می اندازیم.

بر اساس یک نظرسنجی که اخیرا صورت گرفته است، 75 درصد از کارشناسان امنیت سایبری آن را به عنوان اولویت اصلی دانسته و در نظر می گیرند. این قطعا برای بسیاری از صنایع صادق است، حتی اگر آن ها با خطرات و چالش های دیگری نیز مواجه باشند. با چشم اندازهای تکنولوژیک در حال پیشرفت امروزی و مقررات جدیدی که در تطابق با آن ها وجود دارد، چنین نیازهایی به حفظ امنیت و حصارکشی داده ها و فضای سایبری کاملا محسوس است. با این حال تنها 16 درصد از آن ها گفتند که شرکت هایشان آماده هستند تا از ریسک های اینترنتی جلوگیری کنند. صرفا سرمایه گذاری بیشتر مالی بعید است که بتواند کمک رسان باشد، و شرکت ها این موضوع را نادیده می گیرند.

ایزو به عنوان راه حل در حملات سایبری

رئیس سازمان بین المللی ایزو، جان والتر در نوشته ی خود اظهار داشت که استانداردهای بین المللی ایزو راه حل های اساسی هستند، زیرا داده ها به سرعت در حال تبدیل شدن به یک عنصر مجزا از تجارت به طور معمول می باشند.

 

ایزو در چالش ها و حملات سایبری

ایزو در چالش ها و حملات سایبری

 

او می گوید: روزهایی که شرکت ها می توانند دردسرهای امنیت سایبری را به بخش فناوری اطلاعات منتقل کنند، از بین رفته است. این مشکلات و چالش ها در حال حاضر تبدیل به یک موضوع پایداری و بقا برای کسب و کار شده است. استانداردهای بین المللی برای اطمینان از این که برنامه های امنیتی سایبری دقیق و موثر هستند، ضروری می باشند.

در سال 2019 میلادی باید به این فکر کنیم که چطور مجرمان اینترنتی برای هک اطلاعات خیز برمی دارند؟ برای محافظت در برابر آن ها چه کاری باید انجام دهیم؟ صنعت در حال تحول به سمتی ست که تغییر وضعیت امنیتی را باید با آن همسو سازیم.

هک های اینترنتی، دزدی های داده ای و … همگی می توانند بدنه ی سازمان ها را تحت تاثیرات منفی گسترده ای قرار دهند.
بنابراین چیزی که صنایع، شرکت ها و سازمان های امروزی با جدیت به آن نیاز دارند، شراکت دسته جمعی زیر پرچم استانداردهای ایزو در بحث فضای سایبری می باشد.

منبع: www.iso.org

اشتراک:

نظرات بسته اند