پیش بینی مرگ توسط نرم افزار در آمریکا

0

یکی از آرزو های بشر پیش بینی زمان مرگ بوده برای همین منظور به سحر و جاد و رمالان پناه برده اند تا شاید راهی برای جلوگیری از مرگشان بیابند.

دیگر نیاز به رمل و استرلاب نیست چرا که محققان آمریکایی توانسته اند با استفاده از نرم افزار خاصی زمان مرگ را پیش بینی کنند.

سازمان غذا و داروی آمریکا برای اولین بار الگوریتمی را تایید کرده که قادر است حمله قلبی را 6 ساعت قبل، پیش بینی کند.

یک نرم‌ افزار کامپیوتری با استفاده از الگوریتم های مخصوص به خود با تحلیل اطلاعات بیماران، ریسک اختلال را حداقل 6 ساعت قبل از وقوع آن حساب می‌کند و مسئولین مربوطه از قبیل پزشک و پرستاران را از هر گونه خطر احتمالی با خبر می کند.

احتمالا در این مدت زمان پزشکان می توانند اقداماتی انجام دهند تا مرگ افراد را عقب بیاندازند و چه بسی برخی را از مرگ برهانند.

مدیر اکسل‌ مدیکال (شرکت طراح این الگوریتم نرم افزاری) در مورد این نرم افزار پیش بینی مرگ می‌گوید: «انسان نمی‌تواند همه اطلاعات را درباره بیمار تجزیه و تحلیل کند، تشخیص این که حال بیمار چه زمانی وخیم می‌شود خیلی سخت است.
بر اساس پژوهشی در دانشگاه جان هاپکینز، دست کم ده درصد از کل تعداد مرگ‌ و میر بیماران در آمریکا به اشتباهات پزشکی مربوط می‌شود. این اشتباهات که منجر به مرگ‌های غیرمنتظره و قابل پیشگیری می‌شود، سومین عامل بزرگ مرگ و میر در میان بیماران در این کشور است.

پیش بینی مرگ

پیش بینی مرگ

خدمات درمانی با تحولی چشمگیر روبرو است. مردم بیشتر عمر می‌کنند اما از طرفی به بیماری‌های مزمن بیشتری هم دچار می‌شوند. علاوه بر این تعداد بیشتری از پزشکان باتجربه هم خود را بازنشسته می‌کنند. تشخیص زودرس، کلید درمان یک بیماری است. بسیاری از سرطان‌ها مانند پانکراس، زمانی قابل تشخیصند که دیگر دیر شده و به مرحله غیرقابل درمان رسیده اند.»

به گفته مسئولین اکسل مدیکال، استفاده از برنامه آن‌ها ساده است چرا که این برنامه برای پیش بینی مرگ نیاز به تجهیزات یا سخت‌افزار خاصی ندارد. این نرم‌افزار از سیستم‌هایی استفاده می‌کند که در بیشتر بیمارستان‌ها وجود دارد.

با این وجود امید می رود با توسعه چنین برنامه هایی تا چند سال آینده بسیاری از بیماری ها قبل از وارد شدن به مرحله خطرناک تشخیص داده شوند و از مرگ افراد جلوگیری شود.

اشتراک:

نظرات بسته اند